українська російська англійська
Андрій Рева: Пенсійна реформа необхідна, щоб забезпечити стабільність пенсійної системи. Бо мова йде про майбутнє країни
03.10.2017 | 14:36
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Останнім часом в інформаційному просторі, деяких електронних ЗМІ, які коментують виступи окремих  політиків, лунає думка, що, мовляв, пенсійна реформа не потрібна, а Уряду, який прагне осучаснити пенсії, щоб це зробити, достатньо лише прийняти відповідну постанову.

У зв’язку з цим Міністерство соціальної політики роз’яснює.

 Так, Уряд може самотужки осучаснити пенсії 5 мільйонам 600 тисячам пенсіонерів. Така можливість в Уряду з’явилась завдяки прийнятому Верховною Радою законопроекту № 1774 від 6 грудня 2016 року, яким було підвищено мінімальну заробітну плату в Україні. Відповідно до Закону про Державний бюджет на 2017 рік було підвищено заробітні плати в бюджетній сфері та  зросли зарплати й у працівників небюджетної сфери. За рахунок збільшення відрахувань доходи Пенсійного фонду зросли на 37% за 9 місяців поточного року, що робить процес осучаснення цілком реальним.

Але метою Уряду є не просто разове осучаснення пенсій для 5,6 млн пенсіонерів, його метою є  зростання соціальних стандартів в Україні. 

Згідно з Законом України про Державний бюджет на 2017 рік, з  1 грудня 2017 року на 5% передбачалось підвищення прожиткового мінімуму, а відтак і мінімальної пенсії до 1373 гривень на місяць, що  в свою чергу повинно було компенсувати інфляційні процеси: в цілому за 2017 рік зростання соціальних стандартів має становити  10%. Але для того, щоб це підвищення стало можливим уже з 1 жовтня, необхідно прийняти відповідне рішення  Верховною Радою України, що дозволить підвищити пенсії не лише  5,6 млн пенсіонерам,  а ще й 4 мільйонам наших співгромадян.

По-друге, є необхідність і можливість підвищити мінімальні пенсії в Україні  з 1 жовтня 2017 року, не на 61, а на 140 гривень. Це дозволить перекрити рівень інфляції 2017 року. Таку пропозицію внесла фракція РПЛ.  І для цього також необхідно рішення парламенту.

По-третє, реформа потрібна не тільки для разового осучаснення пенсій, а для того, щоб  процес осучаснення був безперервним, постійним.

Щодо останнього Міністр соціальної політики України Андрій Рева зазначив:  „Напевно, популісти, які думають про майбутні вибори, просто б провели  осучаснення пенсій, але Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом, дбаючи про майбутнє країни, в першу чергу опікується стабільністю, передбачуваністю, прогнозованістю пенсійної системи, її спроможністю виплачувати пенсії пенсіонерам, в нових підвищених розмірах, які в перспективі, дозволять їм жити гідно”.

 

 

версія для друку