українська російська англійська
За ініціативи Мін'юсту Міжвідомча антирейдерська комісія розглянула ситуацію щодо земельних порушень у Врадіївському районі на Миколаївщині
04.10.2017 | 11:45
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Міжвідомча комісія з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва розглянула ситуацію щодо порушення прав власників земельних ділянок у Врадіївському районі Миколаївської області. За словами заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олени Сукманової, проблеми у врадіївчан із правами на землю існують вже багато років. І це вперше, коли ці питання розглядаються на такому високому рівні.

«Наприкінці серпня я була у Врадіївці й запевнила людей, що Мін’юст буде допомагати громаді вирішити їхні багаторічні проблеми, коли селяни не можуть обробляти свою землю, бо їм перешкоджає одне місцеве агропідприємство. На вчорашньому засіданні міжвідомчої комісії всі ці питання були розглянуті», - зазначила Олена Сукманова.

За її словами, про ситуацію яка склалася, членів комісії поінформували начальник головного територіального управління юстиції Миколаївської області Роман Возняк, депутат Врадіївської районної ради Світлана Бунієвська та голова Покровської сільської ради Врадіївського району Раїса Ковтун. Вони розповіли про самовільне захоплення підприємцем землі, що належить сільській громаді, фальсифікацію договорів оренди і додаткових угод до них, оформлення ділянок на померлих тощо.

«До слова, на засідання був запрошений і керівник агропідприємства, до якого у селян багато претензій. Він теж мав змогу висловити свою позицію», - наголосила Олена Сукманова. Вона повідомила, що за результатами засідання комісія ухвалила рішення звернутися до правоохоронних органів, щоб ті відзвітували про хід розслідування кримінальних справ, вже порушених за зверненнями селян, а також створити на місцевому рівні комісію для інвентаризації захоплених земель.

  

версія для друку