українська російська англійська
Степан Кубів: Україна є стратегічно важливим хабом для розвитку торгівлі на Євразійському континенті
04.10.2017 | 12:37
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Сьогодні, 4 жовтня, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів взяв участь у міжнародному форумі «Український торговельний фінансовий форум - Шовковий шлях», під час якого у своєму виступі зазначив, що Україна має суттєвий транзитний потенціал, великі інвестиційні можливості й буде розширювати свою присутність на міжнародних ринках.

Степан Кубів наголосив, що замість сировинно-орієнтованого типу економіки Уряд створює надійний фундамент для інноваційно-інвестиційної економічної моделі, яка передбачає масштабне інфраструктурне будівництво та розвиток промисловості.

«Ключем до нових можливостей розвитку економіки і торгівлі України є стратегічно вигідне розташування на перетині шляхів з Азії до Європи та Африки», - розповів Степан Кубів.

Він нагадав, що у травні цього року делегація України долучилася до Діалогу високого рівня Форуму міжнародного співробітництва «Один пояс, один шлях» у Пекіні. За підсумками візиту до Китаю можна констатувати - Україна була, є і залишається стратегічно важливою для розвитку торгівлі на усьому Євразійському континенті.

«Чесні правила для торгівлі, вільні від протекціонізму та проявів надмірного захисту власних ринків, які певною мірою стримують динаміку глобального економічного зростання - це важливий принцип проекту «Нового Шовкового шляху», - підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Також він навів приклад безчесної гри на своїх логістичних перевагах та територіальній винятковості заборони Російської Федерації руху товарів, зокрема українських, через свою територію. Це завдає шкоди Україні та іншим учасникам ініціативи «Один пояс і шлях» і фактично знищує дух чесної і взаємовигідної торгівлі, який закладено Китаєм і його партнерами в основу філософії проекту.

«Вважаю, що усі країни світу разом повинні послідовно протидіяти тим абсолютно нелогічним з економічної точки зору та вкрай заполітизованим діям Росії на шляхах сполучень між країнами», - зазначив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр України нагадав присутнім, що Україна була і залишається розробником низки успішних та історично важливих фундаментальних технологій в таких галузях, як авіабудування, освоєння космосу, важке та енергетичне машинобудування, видобування корисних копалин, створення нових матеріалів.

Він додав, що завдяки високому інтелектуальному надбанню Україна також успішно розробляє сучасні ІТ та комунікаційні системи, що відмічається відомими світовими компаніями.

Отже, для формування додаткових можливостей для транзитних потоків у рамках китайського проекту «Один пояс і шлях» доцільною є реалізація низки логістичних проектів, таких, як будівництво портових терміналів, елеваторів, рухомих складів для транспортування аграрної продукції, сховищ холодного зберігання, у тому числі через державно-приватне партнерство.

«Важливо, що цей Форум спрямований на пошук ефективних інструментів стимулювання торгівлі. Переконаний, що саме у всебічному обговоренні та фаховій дискусії можна знайти нові можливості та шляхи для взаємовигідної співпраці», - підсумував Степан Кубів.

 

Довідково

Форум Ukraine Trade Finance ForumSilk Road Trade Finance організований Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) спільно з Державним експортно-імпортним банком України (АТ "Укрексімбанк") та Асоціацією "Український національний комітет Міжнародної торгової палати" (ICC Ukraine) .

У заході взяли участь Франсіс Маліж  (Francis Malige), керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу; Володимир Щелкунов, Президент ICC Ukraine; представники бізнесу та фінансових установ.

Форум зосереджений на створенні та зміцненні торговельних зв'язків між Україною, Азією та Близьким Сходом. Під час заходу серед іншого відбулися ознайомлення з міжнародними банківськими практиками в частині ефективного використання інструментів торгового фінансування.

 

 

 

версія для друку