українська російська англійська
Україна та Польща продовжать реалізацію стратегічних заходів з метою синхронізації енергетичних систем
04.10.2017 | 18:35
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Українська делегація на чолі з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом провела зустріч з керівництвом енергетичного сектору Ради Міністрів Республіки Польща.

Під час зустрічі сторони підтвердили зацікавленість у збереженні транзитної ролі України та використанні значних потужностей комплексу підземних сховищ газу України з огляду на їх стратегічно важливе значення для безпеки постачання газу в Європу.

Важливим кроком у цьому контексті є реалізація проекту будівництва магістрального газопроводу-інтерконектору, що дасть додаткові можливості диверсифікації поставок газу для України та інтеграції польських і українських газотранспортних систем.

Також сторони обговорили питання співпраці у нафтотранспортній галузі, зокрема обговорено можливості забезпечення транспортування різних сортів нафти південною гілкою магістрального нафтопроводу «Дружба» до нафтопереробних підприємств європейських країн.

Крім того, одним з ключових питань обговорення було питання реалізації пілотного Проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз»,  який як для України, так і для Польщі є елементом підвищення рівня енергетичної безпеки та є кроком синхронізації об’єднаної енергосистеми України з європейською енергосистемою, визначеного ENTSO-E.

До складу Української делегації увійшли Домбровський Олександр Георгійович – в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Підкоморна Юлія Анатоліївна – в.о. державного секретаря Міненерговугілля, Гавриленко Микола Миколайович – генеральний директор ПАТ «Укртранснафта» та Шейко Юрій Євгенович – заступник виконавчого директора з виробництва НАЕК «Енергоатом».

 

 

 

версія для друку