українська російська англійська
Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Нацради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
05.10.2017 | 16:10
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 5 жовтня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося чергове засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

У ході засідання Павло Розенко поінформував учасників про головні події, які відбулися після останнього засідання Нацради.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що на виконання рішень Національної ради від 18 травня 2017 року МОЗ України направив до Глобального фонду Запит на фінансування програм протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2018 – 2020 роки. «Ми вже отримали позитивну оцінку нашого запиту Технічним комітетом, який рекомендував його до затвердження Комітетом із затвердження грантів. Наразі ми очікуємо остаточного рішення Комітету із затвердження грантів, і сподіваюся, що до кінця поточного року будуть завершені усі процедурні процеси, пов’язані з підписання грантових угод», - зазначив він.

Також Павло Розенко зауважив, що протягом липня-вересня в Україну здійснено місії Глобального фонду. Так, зокрема, Офіс Генерального Інспектора Глобального фонду здійснив аудит поточних грантів, а Секретаріат Глобального фонду провів низку заходів щодо відпрацювання та підготовки нових грантових документів. До багатьох заходів були залучені члени Національної ради, наші міжнародні партнери, представники громадянського суспільства та ключові спільноти. «За результатами аудиту, ми очікуємо від Офісу Генерального Інспектора звіт, який буде надіслано на ознайомлення та надання коментарів усім членам Національної ради», - сказав Віце-прем’єр-міністр, голова Нацради .

Окрім того, за словами Павла Розенка, протягом останніх чотирьох місяців активно велася робота в Комітетах Національної ради, а також діяльність, спрямована на здійснення нагляду за реалізацією програм Глобального фонду в Україні. Зокрема, проведено 4 засідання Комітетів Національної ради, здійснено візити з нагляду у місто Суми та Київ, проведено засідання Комісії з нагляду за участі Основних реципієнтів з обговорення результатів візиту з нагляду у місто Кропивницький.

Також країна проводила Національні консультації в рамках підготовки України до участі в зустрічі глобальної коаліції з профілактики поширення ВІЛ.

У ході засідання Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу затвердила додатковий запит до Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на зустрічне фінансування (в рамках каталітичного інвестування) на суму 15,2 млн доларів США.

Також учасники засідання заслухали інформацію про доповідь України у засіданні Глобальної Коаліції з профілактики щодо досягнень та зобов’язань для прискорення темпів профілактики ВІЛ з метою досягнення цілей до 2020 року, про результати співпраці релігійних громад з організаціями, які реалізують гранти Глобального фонду в Україні, інформацію щодо стану забезпечення регіонів України протитуберкульозними та АРВ-препаратами, препаратами для ЗПТ та інші питання порядку денного.

 

версія для друку