українська російська англійська
Мінприроди та ЄБРР створять проектний офіс для проведення реформи у системі управління водними ресурсами
05.10.2017 | 17:30
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Мінприроди та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочали процес створення проектного офісу H2Office, який працюватиме над удосконаленням концепції реформування системи управління водними ресурсами та розмежуванням функцій реалізації водної політики і управлінням інфраструктурою, а також наданням послуг.

Нещодавно відбулось засідання робочої групи Міністерства екології та природних ресурсів, на якому створено відповідну наглядову раду за участі провідних експертів-практиків з реформування державного сектору України, спеціалістів у сфері водного господарства, зрошення та дренажу, представників міжнародних організацій та Мінприроди і затверджено план роботи проектного офісу H2Office.

Передбачається, що новостворений офіс також працюватиме над пілотним інвестиційним проектом з реконструкції зрошувальної системи півдня України.

Нагадаємо, що раніше Уряд звернувся до ЄБРР із проханням надати підтримку зусиллям з реформування системи управління водними ресурсами, зокрема, шляхом розробки та подальшої реалізації пілотного проекту на одній із зрошувальних систем півдня України.

Загальна мета проекту полягає у підвищенні ефективності управління водними ресурсами через впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом. Це дозволить  з’ясувати  інституційні та функціональні недоліки як національного управління водними ресурсами, так і національної системи зрошення та дренажу.

 

Довідково

Останні десятиліття інфраструктура водного господарства, зрошення та дренажу знаходилась в умовах хронічного недофінансування та неефективного управління. За цей час, технічний стан об’єктів інфраструктури стрімко погіршився, а площа зрошуваних земель в Україні неухильно зменшувалась з 2,29 млн га в 1991 році до 0,37 млн га в 2017 році.

З кожним роком сільське господарство України все більше і більше відчуває на собі негативний вплив глобальних змін клімату. За таких обставин, зрошення є необхідною складовою забезпечення стійкості агровиробництва до змін клімату, покращення продуктивності галузі, збільшення обсягів та якості сільськогосподарського виробництва.

 

 

версія для друку