українська російська англійська
Україна та Молдова активізували діалог з першочергових питань політичної та економічної співпраці, - зустріч Глав Урядів
06.10.2017 | 17:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна та Молдова активізували  роботу з виконання Дорожньої карти співробітництва двох держав на 2017 рік і найближчим часом остаточно узгодять рішення по низці питань, передусім економічного характеру - до кінця року. Відповідні домовленості були досягнуті під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра Молдови Павела Філіпа. Зустріч пройшла в Кишиневі в рамках робочого візиту Глави Уряду України до Молдови. Це перший за останні 16 років візит Глави Уряду України до Молдови.

«Україна зацікавлена у стабільній політичній ситуації в Молдові і збереженні курсу Кишинева  на європейську інтеграцію. Від успішної реалізації нашого спільного цивілізаційного вибору залежить стабільність та безпека в регіоні, ефективність нашого співробітництва та процвітання й розвиток наших народів, - відзначив під час переговорів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. – Ми також з позитивом відзначаємо відновлення роботи Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного співробітництва та поступальне зростання товарообігу». 

Під час переговорів сторони обговорили декілька аспектів співпраці, зокрема, питання завершення демаркації кордону та визнання права власності об’єктів, а також питання функціонування Дністровського гідровузла. Глава Уряду України підкреслив, що збільшення потужностей Дністровської ГЕС – це ключовий елемент енергобезпеки обох країн. Саме тому Україна та Молдова мають якомога швидше владнати всі питання, погодити й підписати важливий документ – Угоду про забезпечення функціонування Дністровського комплексного гідровузла.

Окрема увага була приділена екологічним проектам, а саме – контролю та оцінці якості водних ресурсів. В цьому контексті сторони домовилися про створення Міжурядової Комісії в рамках реалізації міжурядової Угоди про співробітництво в сфері охорони та стійкого розвитку басейну Дністра. 

Під час візиту було підписано Дорожню карту українсько-молдовської співпраці на 2018 рік, яка охоплює весь спектр питань. «Порядок денний надзвичайно інтенсивний, і ми готові працювати на результат», - сказав Володимир Гройсман.

Представники міністерств і відомств підписали низку важливих двосторонніх документів,  зокрема, Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про реадмісію осіб та Імплементаційний протокол про порядок її реалізації, а також Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про спільний контроль осіб, транспортних засобів, товарів та предметів у спільних пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон.

Угода про реадмісію та Імплементаційний протокол до неї визначають швидкі й ефективні процедури ідентифікації і безпечного та організованого повернення осіб, які перебувають на територіях України та Республіки Молдова нелегально.

Угода про спільний контроль на кордоні – це частина Плану заходів з організації спільної оперативної охорони державного кордону з державами – членами ЄС – Республікою Польща, Словацькою Республікою, Румунією, Угорщиною, а також з Республікою Молдова.

За підсумками зустрічі сторони відзначили, що  основні проблемні питання, які існували у відносинах двох держав, фактично зняті. Зараз стоїть завдання побудувати структурну інтеграцію, забезпечити якісне сполучення на автошляхах, мостах, продовжити розвиток  залізничного транспорту, авіасполучення.

«Ми окреслили ряд завдань, які дозволяють бути ближче», - відзначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Довідково

За даними Держстату, обсяг торгівлі товарами між Україною та Молдовою за результатами січня-липня 2017 р. Зріс на 38% і склав 391,2 млн дол. США. При цьому експорт товарів становив 351,5 млн дол. США ( зростання - 36,4%), імпорт - 39,7 млн дол. США (зростання - 53,0%).

 

версія для друку