українська російська англійська
Сергій Савчук: Завдяки енергоменеджменту можна зменшити енергоспоживання у бюджетних закладах до 20% і без капіталовкладень
07.10.2017 | 11:08
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час семінару «Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень» 6 жовтня у Луцьку.

«Витрати енергоресурсів на опалення бюджетних установ в Україні у 2-3 рази вищі, ніж у країнах ЄС на ці ж потреби. Через неекономне енергоспоживання бюджет України щороку втрачає чималі кошти, які можна було б залучити на інші важливі проекти для підвищення енергоефективності та соціально-економічного добробуту. В першу чергу в установах бюджетної сфери необхідно провести енергомоніторинг. Наприклад, в Києві вдалося заощадити більше 1 млрд грн за 3 роки дії енергомоніторингу», – зауважив С. Савчук.

Голова Агентства детально окреслив всі кроки для впровадження дієвого енергоменеджменту та зауважив, що місцева влада може вільно користуватися методичними рекомендаціями, розробленими Агентством у співпраці з експертами USAID: http://saee.gov.ua/uk/business/energetichny-audit-ta-manadzhment.

Як стало відомо, влада Волині вже працює у цьому напрямі. У 2016 році в області  розпорядженням голови ОДА Володимира Гунчика прийнято положення про енергоменеджмент та запроваджено енергомоніторинг на таких обласних об’єктах комунальної власності: школи-інтернати, будинки культури, музеї, театр, інститут післядипломної освіти тощо.

У м. Луцьк у 2011 році прийнято концепцію впровадження системи енергоменеджменту. На сьогодні здійснюється енергомоніторинг майже всіх бюджетних установ міста. За оцінкою експертів, загальна економія бюджетних коштів з початку реалізації енергомоніторингу склала понад 10 млн. грн. Це становить в середньому 15% економії витрат на теплоносії.

Також енергомоніторинг ведеться у 81 бюджетній установі м. Нововолинська.

Крім цього, учасники семінару ознайомилися з досвідом Німеччини у впровадженні енергоменеджменту. Про можливості Німецького товариства міжнародної співробітництва (GIZ) у цьому питанні розповіла консультант проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» Ірина Гудзь.

Довідково:

Семінар організовано Держенергоефективності спільно з Волинською ОДА, Проектом GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» та Представництвом Фонду ім.Ф. Еберта в Україні.

 

версія для друку