українська російська англійська
Нові містобудівні повноваження - передумова сталого розвитку будівельної галузі Мелітополя, - Олексій Кудрявцев
10.10.2017 | 16:50
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

Сьогодні Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев відвідав з робочою поїздкою Запорізьку область, де у рамках децентралізації системи держархбудконтролю відбулося офіційне підписання акта про передачу нових містобудівних повноважень м. Мелітополь.

Під час поїздки керівник ДАБІ разом з головою Запорізької ОДА Костянтином Брилем та Мелітопольським міським головою Сергієм Міньком зустрілися із забудовниками регіону, а також ознайомилися із важливими спортивними об’єктами міста.

Спілкування із забудовниками зосередилося на питаннях економічного розвитку та інвестиційної привабливості регіону, зокрема, для іноземного бізнесу, будівництві нових об’єктів промисловості, соціальної та транспортної інфраструктури.

«Настав час виправити ту ситуацію, коли економічний потенціал Мелітополя не використовувався на повну силу, а перспективні інвестпроекти чекали більш сприятливих умов. Нові містобудівні повноваження, які нині отримує місто, з одного боку є засобом впливу, що унеможливлює тиск на бізнес, а з іншого – передумовою сталого розвитку будівельної галузі в регіоні», - підкреслив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Пожвавлення будівельних процесів на півдні Запорізької області очікується вже найближчим часом. Поштовхом стануть останні зміни в управлінні містобудівною діяльністю, а саме – передача функцій архбудконтролю на місця.

З 10 жовтня повноваження держархбудконтролю в Мелітополі здійснюватиме новоутворений орган – відділ державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області.

До повноважень місцевої інспекції належить реєстрація дозвільних документів про початок будівельних робіт, перевірка будмайданчиків, зупинення самочинних робіт та прийняття об’єктів будівництва в експлуатацію з незначними та середніми класами наслідків (відповідальності). До таких належать малі та середні промислові підприємства, бізнес-об’єкти сфери обслуговування та побуту, інфраструктурні об’єкти місцевого значення, об’єкти приватної та багатоквартирної житлової забудови.

Водночас керівництво міста взяло на себе відповідальність перед громадою за всі будівельні процеси, що відбуватимуться на їхній території. Передусім щодо будівництва соціальних та інфраструктурних об’єктів, протидії незаконній забудові та вирішення будівельних конфліктів.

«Децентралізація дала можливість органам місцевого самоуправління значно розширити повноваження. Зокрема, минулого року в сфері юстиції, міграційної політики, а сьогодні – в сфері містобудування. Таким чином, ми зробили ще один черговий крок назустріч мелітопольцям», - зазначив Мелітопольський міський голова Сергій Мінько.

Переваги від реформ у містобудуванні найближчим часом відчують на собі звичайні громадяни. Їм для реєстрації дозвільних документів тепер не потрібно їхати в обласний центр, а можна оформити всі адміністративні послуги в будівництві швидко та на місці.

«Сьогодні Мелітополь отримує повноваження для економічного розвитку міста, що дають керівництву можливості для розв’язання багатьох соціальних проблем. Особливо це стосується будівництва нових доріг, закладів освіти, медичних установ, вирішення проблеми довгобудів та інших «заморожених» проектів. Але необхідно працювати та шукати оптимальні шляхи для співпраці з бізнесом. Іноземний капітал зайде в економіку Мелітополя лише тоді, коли будуть створені вигідні умови для ведення бізнесу саме на місцевому рівні», - наголосив керівник ДАБІ.

Мелітополь став другим містом Запорізької області та 85-м в Україні, що самостійно регулюватиме містобудівні процеси на своїй території.

«У новоствореному органі держархбудконтролю мелітопольці отримуватимуть якісні послуги, а головне, в комфортних умовах – приміщенні, яке пристосовано для надання відповідних адмінпослуг. Політика децентралізації передбачає передачу всіх повноважень на місця. Все, що було за централізовано -було пов’язано з бюрократією та корупцією. У процесі децентралізації дві ці хвороби нашої країни відійдуть у минуле», - підкреслив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Після офіційної частини учасники заходу ознайомилися з новозбудованим в Мелітополі спорткомплексом «Терра спорт» та реконструкцією комунального стадіону «Спартак», який у перспективі прийматиме легкоатлетичні змагання всеукраїнського значення.

 

версія для друку