українська російська англійська
Українсько-данський енергетичний центр створює можливості для залучення технологій та впровадження проектів ВДЕ
11.10.2017 | 13:26
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик провів зустріч з представниками проекту «Українсько-данський енергетичний центр». У зустрічі взяли участь в.о. Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної промисловості та ядерної безпеки О.Домбровський та заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, представники Посольства Королівства Данія в Україні.

Ігор Насалик підкреслив ефективність діяльності Українсько-данського енергетичного центру. При цьому він акцентував на досягненнях за рахунок співпраці в межах проекту. Міністр зазначив, що минулого року уперше за останні 10 років вдалося вчасно розробити та затвердити Національний баланс електричної енергії, а цього року баланс затверджено та передано до НКРЕКП навіть із випередженням терміну. Це дає можливість прорахувати паливну складову, а НКРЕКП - відповідну тарифну політику. Ігор Насалик відзначив ефективну співпрацю з Данією щодо формування довгострокового балансу електроенергії. «Важливою є реалізація довгострокового балансу, щоб сформувати його як мінімум на три роки», - зазначив Міністр.

Крім того, пріоритетним напрямком подальшого співробітництва, за словами Міністра, має стати участь УДЕЦ в реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року, а також впровадження проектів smart-генерацій, які дали б можливість зменшити навантаження на теплову генерацію та  сприятимуть як надійності функціонування енергосистеми України, так і зменшенню впливу на довкілля.

Україна зацікавлена в залученні інвестицій, тому проект «Українсько-данський енергетичний центр» є можливістю для створення єдиного інформаційного центру для інвесторів. Також Міністр підкреслив, що Міненерговугілля забезпечило рух уперед щодо формування законодавчої бази, а тепер потрібні нові знання, інформація та технології для подальшого реформування енергетичного сектору.

О. Домбровський  підкреслив зацікавленість України у впровадженні проектів з енергоефективності та важливість розширення спектру технологічних рішень щодо впровадження ВДЕ, які можна застосовувати не тільки у промисловості, а й у домогосподарствах. Крім того, О.Домбровський підтвердив зацікавленість у нових напрямках співпраці з УДЕЦ, зокрема щодо створення регіональних представництв з метою розвитку ВДЕ в регіонах України.

Сторони обговорили  можливі напрямки співробітництва та залучення данських компаній до інвестиційних проектів в енергетичному секторі України.

Міністр Ігор Насалик запропонував за сприяння Посольства Данії в Україні організувати зустріч представників данського та українського бізнесу для обговорення подальшого взаємовигідного співробітництва.

Також данська сторона анонсувала наступну зустріч 15 грудня 2017 року, яка стане підсумком І фази та початком ІІ фази проекту «Українсько-данський енергетичний центр».

 

версія для друку