українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2017 року
11.10.2017 | 16:27
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги!

Перше, з чого я хотів би розпочати, що сьогодні набрав чинності закон про нову пенсійну систему, і сьогодні ми розпочинаємо процес виплати вищих пенсій. Фактично вся система готова для того, щоб абсолютно повністю розрахувати нові пенсії. Всім тим, хто вже отримав перші платежі, відбудеться донарахування пенсій, кому це передбачено законом.

Таким чином ми забезпечимо вже в цьому місяці виплату більше ніж 9 млн українцям вищих пенсій, ніж це було досі. Але найголовніше те, що ми запроваджуємо абсолютно нову систему, яка дозволить людям постійно отримувати справедливі пенсії, і це тільки початок оновлення пенсійної системи.

Те, що ми робимо сьогодні, наші кроки, передбачають перше: більше в Україні не буде мінімальної пенсії в 949 грн. Від жовтня мінімальна пенсія буде 1 тис. 452 грн. Це означає, що ніхто менше отримувати не буде.

Наступна позиція, яка дуже важлива, – це те, що з цього місяця ми відмінили оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів, яке дорівнювало 15% пенсії. Тобто до жовтня пенсіонери, які працювали, отримували на 15% пенсію менше відповідних розмірів. Зараз ми це все відміняємо, і люди починають отримувати повну пенсію.

Хотів би сказати і про певні розрахунки, які ми вже зробили. Розрахунки передбачають, що понад 200 грн щомісячно вже отримують більше 5 млн 444 тис. українських громадян. Це в середньому, якщо взяти всю кількість українських пенсіонерів. Але я б хотів сьогодні навести і ряд прикладів, які є важливими, які будуть свідчити про те, як ми змінили систему і що люди від цього отримають. Я наведу абсолютно конкретні приклади пенсіонерів по Україні, відповідно з різним родом занять, з різним трудовим стажем і з різним періодом виходу на пенсію.

Я тільки буду уникати прізвищ. Іван Петрович, Кіровоградська область, енергетик на атомній станції. Пенсія за віком була призначена у 2005 році, страховий стаж 43 роки 11 місяців. Розмір пенсії до перерахунку, тобто до 1 жовтня він отримував пенсію наступну: 3 тис. 488 грн. Після перерахунку він буде отримувати пенсію 7 тис. 148 грн 56 коп., тобто плюс 3 тис. 660 грн щомісяця.

Наступний – Микола Петрович, шахтар, м. Рубіжне, Луганська область. Пенсія за віком призначена у 2007 році. Страховий стаж – 44 роки, з них 19 років Микола Петрович працював на підземних роботах. Розмір пенсії, яку він отримував зараз, до перерахунку – 4 тис. 264 грн, після перерахунку пенсія цієї людини, шахтаря, буде становити 10 тис. 740 грн щомісяця. Сума підвищення дорівнює 6 тис. 475 грн щомісяця.

Юрій Васильович, Херсонська область, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Вийшов на пенсію в 1999 році, страховий стаж – 49 років і 7 місяців. Розмір пенсії, яку він отримував до нової пенсійної системи, яку ми запроваджуємо, дорівнював 3 тис. 538 грн. Нова пенсія дорівнюватиме 7 тис. 410 грн, сума підвищення – 3 тис. 871 грн.

Микола Степанович, м. Жмеринка, Вінницька область, машиніст тепловозу, залізничники наші. Пенсія за вислугу років призначена в 2009 році, страховий стаж – 34 роки 7 міс. 22 дні. Розмір пенсії до перерахунку – 1 тис. 775 грн. Після впровадження нової системи пенсія дорівнюватиме 2 тис. 632 грн, тобто сума підвищення 857 грн.

Марія Василівна, м. Бровари, Київська область, вчитель. Пенсія за вислугу років призначена в 2008 році. Страховий стаж – 45 років і 8 місяців. Розмір пенсії цієї вчительки до перерахунку дорівнював 2 тис. 630 грн, після перерахунку пенсія буде дорівнювати 4 тис. 530 грн. Сума підвищення – 1 тис. 900 грн.

Владислав Адамович, м. Полтава, лікар. Пенсія за вислугу років призначена у 2012 році. Страховий стаж – 46 років і 5 місяців. Пенсія була 3 тис. 537 грн, розмір пенсії після перерахунку – 4 тис. 554, тобто підвищено на 1 тис. 16 грн.

Металург Максим Микитович, м. Маріуполь, Донецька область. Страховий стаж – 32 роки за списком один він працював. Розмір пенсії до перерахунку – 3 тис. 600, після перерахунку – 10 тис. 700. Сума підвищення для металурга 7 тис. 100 грн.

Володимир Петрович, інвалід війни ІІІ групи. Пенсія була 3 тис. 487 грн., буде 5 тис. 932 грн. Сума підвищення – 2 тис. 445 грн.

Є ще перелік інших професій. Але я можу сказати, що система, яку ми запровадили, вона й тому була названа справедливою, щоб той, хто більше працював, отримав вищі пенсії. І це було для нас принципово важливим. І як я підкреслив, що понад 200 грн люди отримають більше, майже 5,5 млн. українських громадян, українських пенсіонерів.

Але що саме важливе? Що це не разове підвищення. Ми, як і обіцяли, забрали розрахунок пенсій з рук політиків, які постійно на цьому спекулювали, і передали пенсії в руки пенсіонерів. Кожного року автоматично з 2019 року буде проводитися перерахунок (індексація) пенсій. І ніхто не зможе цьому завадити. Я вам це гарантую.

Коли ми підвищували мінімальну заробітну плату, я з цієї трибуни говорив, що наступне завдання, яке стоїть переді мною як Прем’єр-міністром, – зробити справедливу пенсійну систему та підвищити пенсії в країні. Хочу ще раз черговий раз підкреслити, що я не даю порожніх обіцянок. І ми робимо все для того, щоб ситуація насправді змінювалася. І змінювалася в інтересах українських громадян.

Тому хочу вас запевнити, що буду все робити й надалі, щоб ніхто не зруйнував справедливу пенсійну систему. Будемо далі розвивати національну економіку і будемо пропонувати суспільству рішення, які будуть вирішувати проблеми, які десятиріччями в Україні не вирішувалися.

Зокрема, я хочу сказати, що зараз ми підійшли до питання зміни системи охорони здоров'я в країні – медична реформа. Ми теж знову сьогодні чуємо й позитивні відгуки щодо реформи, й негативні.

Я хочу запитати всіх нас: а невже треба залишати все так, як зараз є в медицині? Подивіться в медичні заклади! Подивіться на рівень обслуговування! Подивіться на умови, в яких перебувають українські пацієнти!

Так далі бути не може. Ми не можемо далі цього терпіти ціною життя й здоров'я українських громадян. Тому нічого не робити, залишити все так, як є – це є  неприпустимо. І противники реформи охорони здоров`я – це люди, які або абсолютно ніколи не відвідували медичних закладів в Україні, або не бачать чи не хочуть бачити, наскільки критична ситуація сьогодні в системі охорони здоров`я, або ті, хто навмисно ставлять палки в колеса, щоб не було прийнято правильних рішень. Скільки палок в колеса мені ставили, коли ми говорили про пенсійну реформу? Але дорогу осилює той, хто йде. Тому наше завдання сьогодні зробити все для того, щоб ще раз проаналізувати медичну реформу, хто цього потребує.

Якщо потрібно, давайте коригувати, але давайте робити, приймати відповідальні рішення і їх реалізовувати. Давайте зробимо так, щоб були нормальні умови в амбулаторіях сімейних лікарів, нормальні умови в лікарнях, щоб врешті-решт ми оновили, нормально зробили "швидку допомогу" в країні, щоб змінили спосіб фінансування, щоб з людей не здирали втридорога, а щоб держава платила за кожну, підкреслюю, медичну послугу, яку отримує людина.

Як кажуть сьогодні люди? "Не дай бог захворіти". Чому так говорять? Тому що іноді, коли люди захворіли, для них це надзвичайне економічне та фінансове потрясіння, вони не можуть дозволити собі лікуватися. І ми звісно там запроваджуємо безкоштовні ліки, якісь інші речі робимо, але цього недостатньо.

Тому я всіх закликаю (владу, опозицію), знову ж таки, відставте в сторону свої політичні прапори,  давайте разом об`єднаємося, приймемо правильні рішення і будемо разом їх реалізовувати.

Подивіться на системи охорони здоров`я різних країн, тієї ж Польщі, яка поряд з нами. Свого часу політики приймали відповідальні рішення, реалізовували їх і сьогодні люди мають зовсім іншу якість охорони здоров`я, а медики – достойну заробітну плату. Тому ми маємо і цей черговий крок зробити.

Реформа пенсійної системи, реформа освіти, реформа охорони здоров`я – це ті системні кроки, які будуть змінювати якість життя в країні. Це я і називаю "капітальним ремонтом країни", коли ми змінюємо ті сфери життя, які є сьогодні неефективними, неякісними, мають купу хронічних проблем, які ми маємо розв`язувати.

Тому я хочу ще раз сьогодні підкреслити, що для мене принципово важливо, щоб рішення, які ми робимо, були реалізовані в інтересах українських громадян. Потрібно боротися за те, щоб люди були здоровими, за те, щоб українці жили довше, за те, щоб народжуваність в Україні зростала. Це все – комплекс чинників, який дозволить нам раз і назавжди відійти від будь-яких криз і будувати якісно нормальне життя в нашій країні.

Тому ми зараз працюємо з Парламентом над тим, щоб знайти розуміння, об'єднатися і ухвалити необхідні рішення щодо змін в самій системі охорони здоров'я. І я закликаю всіх не бути байдужими і не стояти на місці, а йти вперед і перемагати. Принаймні я хочу ще раз підкреслити, що це є дуже важливо для всіх нас.

Ми сформували з вами порядок денний, який сформовано за пропозиціями міністерств та урядових комітетів. Він вам розданий.

 

версія для друку