українська російська англійська
Власники земельних паїв на Херсонщині отримали майже 287 млн грн орендної плати
11.10.2017 | 17:44
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ

Нинішнього року у Херсонській області за умовами договорів оренди власники земельних паїв мають отримати близько 680,8 млн гривень орендної плати. На кінець вересня орендарі сплатили їм трохи менше, ніж 287 млн гривень, що становить понад 42% від загальної суми орендної плати, передбаченої існуючими угодами.

Середній розмір плати за оренду земель приватної власності становить більш ніж 821,3 гривень за 1 га, що на 75,8 грн перевищує минулорічний. Найвища вартість зафіксована у Нововоронцовському районі Херсонської області – 1265 грн/га, найнижча – 304 грн/га у Каланчацькому районі Херсонської області.

Загалом на Херсонщині діють близько 133 тис. договорів оренди земельних паїв. Найбільше їх зареєстровано на території Новотроїцького району – 15 875 на землі загальною площею понад 97 тис. га, найменше – 314 на землі загальною площею 1,4 тис. га у Новій Каховці. Загальна площа переданих в оренду земельних паїв становить понад 828,8 тис. гектарів.

За строками дії 45% становлять договори тривалістю 8-10 років, решта договорів укладені на строк до семи, на 7 та понад 10 років.

 

Довідково

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

версія для друку