українська російська англійська
Україна та В'єтнам зацікавлені в розширенні експортно-імпортних поставок сільськогосподарської і харчової продукції
12.10.2017 | 12:32
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Україна та Соціалістична Республіка В’єтнам зацікавлені в розширенні експортно-імпортних поставок сільськогосподарської і харчової продукції на ринки обох країн. Про це йшлося під час засідання українсько-в’єтнамської Міжурядової комісії з питань торгово-економічного та науково-технічного співробітництва за участю першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова, заступника Міністра аграрної політики та продовольства Ольги Трофімцевої та Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи.

Під час зустрічі сторони обговорили стан і перспективи двостороннього українсько-в’єтнамського співробітництва в агропромисловому комплексі та підкреслили важливість його подальшого розвитку.

Зокрема, йшлося про включення України у список країн, які мають право експорту продукції рослинного походження на ринок В’єтнаму.

Особливу увагу було приділено відновленню експорту української пшениці до В’єтнаму. З цією метою українська сторона запрошує Національну організацію захисту рослин Соціалістичної Республіки В’єтнам відвідати з візитом Україну для ознайомлення з фіто-санітарними процедурами, які здійснюються на території нашої держави при експорті пшениці.

«Продуктивна робота в рамках міжурядової комісії дає підстави розраховувати на врегулювання всіх спірних позицій у двосторонній торгівлі між країнами уже до кінця року», - наголосив Володимир Лапа.

Як зазначив Голова Держпродспоживслужби, Україна готова застосовувати принцип взаємності у питаннях експортно-імпортних поставок сільськогосподарської і харчової продукції.

Згідно з інформацією Державної служби статистики України, за підсумками 7 місяців 2017 року товарообіг між Україною та В’єтнамом склав $242,9 млн (зростання на рівні 17,6% порівняно із аналогічним періодом минулого року). Обсяг експорту склав $48,6 млн і збільшився на 14,5%.

 

версія для друку