українська російська англійська
Делегації ВМС ЗС України та Румунії обговорили питання розвитку двостороннього співробітництва і зміцнення безпеки у регіоні Чорного моря
13.10.2017 | 14:27
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Питання подальшого розвитку двостороннього співробітництва і зміцнення сучасної системи регіональної безпеки у Чорному морі були головними на порядку денному штабних переговорів, проведених у м. Бриїла (Румунія) між Військово-Морськими Силами України та Морськими силами Румунії.

Делегації сторін очолювали, відповідно, командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко і начальник Головного штабу Морських сил Румунії віце-адмірал Александру Міршу.

Сторони обопільно відзначили стале поглиблення співпраці флотів двох країн у цілій низці напрямків, важливість її подальшого розвитку. В ході зустрічі також обговорювалися питання безпеки у Чорному морі, зокрема, його в північно-західній частині. Делегації відзначили необхідність продовження практики обопільної участі у навчаннях серій Sea Breeze, Sea Shield, Poseidon. Особливу увагу сторони приділили проведенню двосторонніх навчань, у тому числі на річці Дунай. Обговорені й такі напрямки співпраці, як стажування українських курсантів на кораблях МС Румунії, обмін візитами кораблів та інші.

Як повідомлялося, 23 листопада 2016 року у м. Ізмаїл на борту середнього десантного корабля ВМС ЗС України «Юрій Олефіренко» відбулась зустріч командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірала Ігоря Воронченка і начальника Головного штабу Морських сил Румунії віце-адмірала Александру Міршу. Тоді, після достатньо тривалої перерви, фактично було відновлено практику штабних переговорів двох флотів та особистих зустрічей керівників видів Збройних Сил.

 

 

 

версія для друку