українська російська англійська
МІП: Вперше до України приїхала художниця з Японії та привезла картини наших військових у стилі манґа
17.10.2017 | 17:32
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

До Дня захисника України, 14 жовтня 2017 року, в ART-HUB Укрінформу відбулася презентація ілюстрацій в стилі японського мистецтва манґа "Український військовий в японських ілюстраціях".

З цього приводу Міністерство інформаційної політики до України запросило саму художницю, яку звуть Нацуме. Це її перша подорож і саме до України.

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець, відкриваючи захід, розповів, що на початку серпня, зворушливі твори Нацуме про українських військових полонили Інтернет. Зокрема, у твіттері картини набирали тисячі репостів. «Сьогодні Нацуме приїхала до нас на відкриття цієї виставки, щоб висловити підтримку українській армії. Це популяризація мужності наших військових через мистецтво ілюстрації в стилі манґа, яке відоме у всьому світі».

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі: «Я дуже радий, що сьогодні ми можемо проводити тут виставку Нацуме, і тішуся тим, що така дуже молода художниця з Японії приїхала до Києва. Це чудово, що вона змалювала Україну і українців і що її твори позитивно вразили їх".

Сама художниця розповіла, що почала захоплюватися військовою тематикою ще з 2013 року, переглядала в Інтернеті різні зображення і серед них натрапила на зображення українських військових. "Вони мені дуже сподобалися, і я стала цікавитися українськими військовими, збирати інформацію, малювати. На сьогодні маю цю виставку. Вишиванки теж побачила в Інтернеті. Зрозуміла, що вони різні і їх візерунок залежить від регіону", - сказала Нацуме.

"Те, що приїхала пані Нацуме, те, що саме Міністерство інформаційної політики її відкрило і запросило нас до співучасті, дуже тішить. Це важливо, що культура стає справою всіх", - сказала перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко.

Нагадаємо, на початку серпня Інтернетом поширилася новина, що японський художник малює наших військових в стилі манґи, та що цей японець особливо захоплюється нашими дівчатами, які на рівні з чоловіками узяли зброю до рук та воюють на Донбасі. Як виявилося, цей художник – тендітна дівчина Нацуме, яка тепер, після візиту до України, малюватиме наших військових та твори про Україну, доторкнувшись наживо.

Після церемонії відкриття її учасники поспілкувалися з численними відвідувачами виставки - військовими ЗСУ, курсантами, представниками Нацгвардії і просто тими, хто завітав в Укрінформ, бо їм цікава японська культура. А після спілкування гостей і відвідувачів з нагоди свята частували традиційними українськими варениками, які ліпила сама Нацуме.

 

версія для друку