українська російська англійська
Міжнародні партнери відзначили появу політичного лідерства та відповідальності у сфері гендеру в Україні
17.10.2017 | 21:12
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе ініціювала зібрання Робочої групи донорів з питань гендерної рівності та провела зустріч з координації гендерної політики за участі представників країн-донорів та організацій-виконавців, що увійшли до складу групи.

Це перша зустріч такого формату, що має на меті створити платформу для об'єднання зусиль Уряду та міжнародних донорів заради відкритого та прозорого діалогу, спрямованого на розробку дієвих механізмів з впровадження політики гендерної рівності. «Ми працюємо над тим, щоб питання гендерної рівності займали дедалі важливіше місце у порядку денному Уряду», – заявила Віце-прем’єр. Цього року Уряд розпочав створення інституційного механізму гендерної рівності. Зокрема, ухвалено рішення запровадити посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики та створити відповідний офіс в рамках СКМУ. Україна покладає високі сподівання на співпрацю з донорами в питанні запуску повноцінної роботи офісу гендерного уповноваженого.

Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла присутнім, що серед актуальних питань, що стоять перед Урядом в цій царині, - співпраця з Парламентом у підготовці до ратифікації Верховною Радою Стамбульської конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству; імплементація директив Європейського Союзу у сфері гендерної рівності; пілотний проект з призначення гендерних радників у секторі безпеки й оборони (а в перспективі - в усіх міністерствах).

Посли країн-донорів, зокрема Канади, Швеції та Великої Британії відзначили теперішні успіхи України, але наголосили на необхідності подальшої системної роботи. Серед пріоритетних сфер, на їхню думку, - врахування аспектів гендерної рівності при ухваленні нових актів та законопроектів, при бюджетуванні, а також подальше більш активне залучення жінок до процесу ухвалення рішень в державі. Усі учасники позитивно відзначили появу політичного лідерства і відповідальності у цій сфері.

Голова ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська представила напрацювання щодо аналізу напрямків підтримки донорами різних аспектів політики гендерної рівності та забезпечення дотримання прав жінок в Україні. Одним із ключових результатів роботи групи є створення мапи міжнародних гравців, що охоплює 68 донорських ініціатив і проектів, що вже тривають, та 6 запланованих. Ці ініціативи спрямовані на підтримку досягнення пріоритетних цілей Уряду до 2020 року, а також на виконання задач, відображених у трьох національних стратегічних документах з гендерної рівності. Пані Дівінська підкреслила значення партнерства донорів та Уряду задля прогресу у викоріненні гендерної дискримінації та досягненні рівності, вагомості координації для підвищення ефективності зовнішньої допомоги та співпраці, що спрямовані на покращення прав жінок в Україні. Вона також наголосила на важливості лідерства Віце-прем’єр-міністра у координації, що відкриває можливості для реальних дій.

Своєю чергою, представники міжнародних організацій, зокрема, Ради Європи, ОБСЄ та Національного Демократичного Інституту (NDI) відзначили прогрес України за останні півроку. Хоч відсоток жінок, які працюють у владних інституціях, залишається низьким, вони відіграють велику роль в політичному житті країни. Зокрема, NDI оприлюднив результати загальнонаціонального опитування «Тренди щодо гендерних питань в Україні». Так, на питання «Хто, на вашу думку, більшою мірою залучений до політичного життя – чоловіки чи жінки?», у грудні 2016 року відповідь «в основному, чоловіки», дали 43% респондентів, а в липні 2017 р. – 31%. Одночасно значно зросла кількість людей, які вважають, що чоловіки та жінки мають бути рівною мірою залучені до політичного життя (42% у липні 2017 по відношенню до 36% у грудні 2016 ). Повний звіт за результатами опитування з’явиться у відкритому доступі на сайті https://www.ndi.org/node/17664 .

У зустрічі також взяли участь заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця, заступники Міністра соціальної політики Олександра Чуркіна та Наталія Федорович. За підсумками обговорення було вирішено покращувати комунікацію гендерних питань в Україні, поглиблювати міжінституційну співпрацю та організовувати подібні зустрічі кожні півроку.

 

 

версія для друку