українська російська англійська
Павло Розенко обговорив із представниками СКУ процес підготовки до вшанування 85-х роковин Голодомору
18.10.2017 | 17:51
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко обговорив із представниками Світового Конґресу Українців (СКУ) підготовку спільного плану заходів на 2017-2018 роки у зв’язку із 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У зустрічі взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович, співкоординатор Громадського комітету вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 років Іван Васюник, Голова Союзу Українських Організацій Австралії Cтефан Романів, директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук, секретар Міжнародного координаційного комітету СКУ у справі Голодомору Ірина Мицак, екзекутивний заступник Президента Українського Конґресового Комітету Америки Михайло Савків та представники Адміністрації Президента України.

Учасники зустрічі акцентували увагу на необхідності об'єднати зусилля української влади, громадськості та світового українства у процесі підготовки до вшанування 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років та окремо наголосили на важливості продовження роботи щодо будівництва другої черги Національного музею «Меморіал жертв  Голодомору».

Окрім будівництва Музею, планується відновити роботу щодо відновлення роботи над Національною книгою пам’яті та посилити інформаційно-просвітницькі заходи щодо подальшого визнання світовою спільнотою – іноземними державами та міжнародними організаціями  Голодомору 1932 -1933 років в Україні – геноцидом українського народу. Також  у листопаді 2018 року в Києві планується провести міжнародний форум, присвячений 85-м роковинам Голодомору в Україні.

«Відновлення історичної правди про Голодомор, сприяння визнанню Голодомору 1932-33 років у світі є і залишиться одним із пріоритетів внутрішньої та міжнародної політики чинної української влади. Переконаний, що спільними зусиллями ми проведемо всі заплановані заходи на найвищому рівні», - наголосив Павло Розенко.

 

 

 

версія для друку