українська російська англійська
Форум "Креативна Україна" стане тим брендом, під яким щороку ми збиратимемося і формуватимемо вимоги та зобов'язання щодо культурної політики в Україні, - Євген Нищук
19.10.2017 | 13:49
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У Київському академічному драматичному театрі на Подолі розпочав свою роботу дводенний Міжнародний форум «Креативна Україна», організований Міністерством культури України. Форум об’єднав учасників креативних та культурних секторів, представників бізнесу, громадських установ і проектів, дослідників, а також полісімейкерів з України та інших країн Східного партнерства та  ЄС.  Темою першого модулю міжнародного зібрання визначено «Креативна економіка: креативність, знання і доступ до інформації як двигуни зростання».

Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій  Зубко, відкриваючи захід, відзначив важливість проведення  Міжнародного форму з креативної економіки. За його словами, це те, що сьогодні хвилює всі муніципалітети,  які хочуть розвивати, в першу чергу, свій людський потенціал.

«Україна  сьогодні має абсолютно всі можливості  для того, щоб поєднати нарешті  культуру і економіку. Сьогодні ми маємо створити всі умови  для  розвитку креативної молоді не тільки в соціальному секторі та забезпеченні інфраструктури, а також забезпечити комунікаційну інфраструктуру, де можна було б отримати знання, постійно розвиватися  і розвивати економіку країни»,- сказав Геннадій Зубко.

«Сьогодні величезний запит  від муніципалітетів регіонального розвитку  щодо створення такої інфраструктури, вони готові створювати хаби для того, щоб  давати додаткову освіту та додаткові навики, що дозволяють працювати в креативному напрямку, які дозволять потім вкладати ці ідеї в економіку та  розвивати малий, середній та великий бізнес. Імплементація України до Європейського союзу це в першу чергу  комунікація на одному рівні з нашими європейськими партнерами  і для нас це є дуже важливим», - підкреслив він.

Геннадій Зубко також запевнив у великому запиті суспільства на алгоритм побудови креативної економіки і розвиток креативної індустрії.

«Сьогодні багато регіонів хочуть створити інфраструктуру – у них  є кошти і є бажання, єдине чого їм не вистачає сьогодні це алгоритмів, які успішно працюють в інших європейських країнах . Ми зацікавлені в залучені досвіду впровадження таких алгоритмів, що створить умови для розвитку людського потенціалу, перш за все молоді, і  у свою чергу дозволить розвивати Україну в цілому»,  - додав  Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Міністр культури України Євген Нищук під час свого виступу  підкреслив, що саме культура в часи трансформацій, великих змін та реформ стає  лакмусовим папірцем, на який  зрештою орієнтується  розвиток суспільства

«Сьогодні ми живемо в епоху інформаційної постправди та постіндустріальної економіки, коли саме людина, особистість, її творчі здібності та можливість самовираження постають в центрі будь-якої політики. Моє завдання, як члена Уряду, надати новий імпульс сучасній креативній, конкурентоспроможній інноваційній економіці. Я впевнений, що ми не маємо вирішувати, до компетенції якого з Міністерств відноситься питання креативності і креативної економіки, ми маємо разом  рухатися в один бік, створювати умови для сталого розвитку українського суспільства, рівного доступу до культурних прав і послуг», - сказав під час свого виступу Євген Нищук.

Міністр культури України також повідомив, що впродовж двох наступних днів учасники Форуму матимуть можливість зосередитися на тих викликах, які є спільними як для країн Європейського Союзу, так і для країн Східного партнерства, і безпосередньо для України.

«Сьогодні, коли розгортається капітальний ремонт країни, я вбачаю своїм завданням розвиток і впровадження абсолютно нових прозорих інструментів підтримки культурних і креативних секторів. А саме - оновлення законодавчої бази, розвиток конкурентоспроможного культурного середовища, відхід від шаблонного фінансування, розмиття межі між приватним і державним секторами. Переконаний, Форум «Креативна Україна» стане тим брендом під яким щороку ми збиратимемося та формуватимемо вимоги і зобов’язання щодо культурної політики в України», - повідомив Євген Нищук.

Він також  запевнив, що всі корисні, ефективні ідеї та рекомендації, напрацьовані протягом цих двох днів, стануть дорожньою картою перетворень, які впроваджуватиме Міністерство культури.

Нагадаємо, що Міжнародний форум «Креативна Україна» триватиме 19-20 жовтня, у його роботі беруть участь міністри та заступники міністрів культури країн Східного партнерства та ЄС, представники установ культури, бізнесу та організацій громадянського суспільства.

Захід проводиться Міністерством культури України разом з Програмою ЕС-Східного партнерства «Культура і креативність», проектом ЄС Association4U, Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа». Партнерами Форуму виступають: Британська Рада, Гете-інститут, Французький інститут, Мережа з культурного менеджменту та культурної політики ЕNCATC, Європейська мережа креативного бізнесу ECBN, Національна спілка театральних діячів України, Конгрес активістів культури та журнал L’Officiel.

Дводенна програма Форуму зосереджена навколо декількох тем, пов'язаних з міжнародними тенденціями та кращими практиками щодо сприяння культурним та креативним індустріям, а також значення культурного потенціалу для місцевого, регіонального та національного розвитку. Форум передбачає панельні дискусії, інтерактивні обговорення, воркшопи та консультації зацікавлених сторін.

 

версія для друку