українська російська англійська
Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань відступу України від зобов'язань за міжнародними договорами
19.10.2017 | 13:55
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

19 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань відступу України від зобов’язань за Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Учасники засідання розглянули низку питань, пов’язаних із забезпеченням інтересів суспільства і держави в умовах збройної агресії Росії, які становлять певний відступ від зобов'язань України за Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

«З метою забезпечення інтересів суспільства і держави в умовах збройної агресії Росії органи державної влади вимушені приймати рішення, які становлять певний відступ від зобов'язань України за відповідними міжнародними договорами. На сьогодні існує необхідність вирішення деяких важливих аспектів відступу України. Це стосується змістовного обсягу та територіального застосування відступу України за конкретними статтями Пакту та Конвенції та, відповідно, перегляду національного законодавства, норми якого і є тим фактором, який визначає доцільність застосування відступу України від зобов’язань», - сказав Павло Розенко у ході засідання.

«Оперативне та конструктивне вирішення актуальних питань відступу України від зобов’язань засвідчує прагнення України до належного виконання своїх міжнародно-правових зобов’язань за міжнародними договорами України. Уряд України робитиме все необхідне для захисту гарантованих законом прав і свобод людини і громадянина», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Як відомо, 21 квітня 2015 року Верховна Рада України прийняла Заяву про відступ України від окремих зобов’язань, визначених Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідно до цієї Заяви України, відступ від зобов’язань поширюється на територію АР Крим та м. Севастополь, на тимчасово окуповані території окремих районів Донецької та Луганської областей.

З метою комплексної координації органів влади у питанні періодичного перегляду обсягу та територіального застосування відступу України від зобов’язань за Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод створено Міжвідомчу комісію, яку очолює Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. Кінцевим пунктом діяльності Міжвідомчої комісії на міжнародно-правовому рівні є інформування Генеральних секретарів ООН та Ради Європи про обсяг та територіальне застосування відступу.

До складу міжвідомчої комісії входять представники МЗС, Мін’юсту, Генштабу Збройних Сил України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, МВС, ГПУ, АТЦ , Держприкордонслужби, представники інших центральних органів виконавчої влади, народні депутати України.

 

версія для друку