українська російська англійська
Остап Семерак назвав причини, через які підприємства забруднювачі не поспішають з екологічною модернізацією виробництв
19.10.2017 | 19:58
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ І ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні підприємствам-забруднювачам простіше сплатити  екологічний податок, аніж витрачати кошти на екологічну модернізацію застарілого обладнання. Про в ефірі програми «Ситуація» на телеканалі «Прямий» сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, в Україні не працює європейський принцип «забруднювач платить», передбачений європейськими директивами та Угодою про Асоціацію з ЄС.

«Європейський принцип «забруднювач платить» у нас не працює. Хоча Україна свого часу зобов’язалася виконати ці завдання.  Зараз підприємствам простіше сплатити екологічний податок, ніж вкладати кошти в модернізацію обладнання, яке б дозволило б скоротити викиди шкідливих речовин у повітря чи скиди у воду», - пояснив Остап Семерак.

Він зазначив, що наполягає на запровадженні механізму, який би стимулював підприємства переходи до принципів сталого розвитку і не виключає, що таким механізмом може стати збільшення розміру екологічного податку, який в Україні значно нижчий за аналогічний податок, наприклад, в Польщі.

«Як тільки українським підприємствам стане вигідніше вкладати кошти в модернізацію, і це буде дешевше, ніж сплачувати високі податки – вони будуть оновлювати виробництва на користь довкілля. З цього приводу зараз ведуться гострі дискусії з народними депутатами та бізнесом», - розповів  Остап Семерак.

Нагадаємо, у липні 2017 року Міністерство екології та природних ресурсів оприлюднило новий рейтинг «ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів» Більшість підприємств, які увійшли до рейтингу, зосереджено в Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

 

версія для друку