українська російська англійська
Степан Кубів зустрівся з Міністром закордонних справ та розвитку торгівлі Мальти
17.10.2017 | 18:23
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Перший віце-прем’єр міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся з Міністром закордонних справ та розвитку торгівлі Кармело Абела у рамках державного візиту Президента Мальти в Україну.

Діалог між країнами є важливим для пожвавлення торговельним відносин. У 2016 році товарообіг між Україною та Мальтою скоротився, однак уже за половину 2017 року обсяг торгівлі товарами та послугами між країнами збільшився на 63,9% і склав $60,3 млн. При цьому експорт українських товарів та послуг у Мальту склав $50,6 млн та збільшився в 2 рази. Імпорт товарів та послуг з Мальти в Україну склав $9,6 млн.

У структурі українського товарного експорту на Мальту переважають палива мінеральні, нафта (54,1%), судна (10,3%), чорні метали (10,1%), зернові (9,2%), алюміній (5,9%), мідь (3,1%). Імпортує Україна з Мальти переважно електричні машини (52,4%), фармацевтичну продукцію (35,8%), палива мінеральні, нафту (5,9%), напої (1,4%).

Під час зустрічі Степан Кубів та Кармело Абела домовилися всіляко сприяти розвитку двостороннього економічного співробітництва. Степан Кубів зазначив: “Україна дуже цінує дружбу з Мальтою, адже її головування в Раді ЄС відіграло позитивну роль у запровадженні безвізового режиму для українських громадян, завершенні етапу ратифікації Угоди про асоціацію та у прийнятті рішення ЄС щодо додаткових торговельних преференції. У серпні цього року ще й набула чинності Конвенція між урядами країн про уникнення подвійного оподаткування, і я переконаний, що це стимулюватиме наші торговельні та інвестиційні потоки, особливо у сфері послуг”.

З нагоди державного візиту Президента Мальти Марі-Луїз Колейро Прека в Україну відбувся також українсько-мальтійський бізнес-форум, що мав на меті налагодження прямих контактів між діловими колами країн. Під час форуму Торгово-промислова палата України та Торгово-промислова палата Мальти підписали Угоду про створення українсько-мальтійської ділової ради.

 

 

 

 

 

версія для друку