українська російська англійська
Щодня за новою системою харчується від 6 до 8 тисяч військовослужбовців, - Тил Збройних Сил України
20.10.2017 | 19:45
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Щодня за новою системою харчується від 6 до 8 тисяч військовослужбовців. Про це повідомив начальник управління продовольчого забезпечення Збройних Сил України Тилу ЗС України полковник Микола Куклюк під час брифінгу.

«Каталогом продуктів харчування, затвердженим Міністром оборони України у квітні 2017 року, визначено 355 найменувань. Наприклад, овочі – 67, крупи – 28, спеції та соуси – 27, м’ясо та м’ясні вироби – 65, мед, джем, шоколад – 20, напої – 32, фрукти, ягоди, горіхи – 30 тощо. Цим Каталогом ми також наближаємося до стандартів, які прийнято в арміях країн-членів НАТО», – розповів офіцер.

Полковник Микола Куклюк повідомив, що середня кількість осіб, які щоденно харчуються за новою системою, в залежності від умов бойової підготовки, становить 6-8 тисяч осіб. Причому, Порядком організації харчування особового складу ЗС України із застосуванням Каталогу продуктів харчування визначена кількість Ккал на 1 військовослужбовця на добу в межах 3500-6000 Ккал і більше.

Офіцер розповів, що в умовах бойових дій та за різних погодних умов, одним з пріоритетних напрямків продовольчого забезпечення є створення належних умов зберігання харчових продуктів у польових умовах. З цією метою Тилом Збройних Сил України протягом 2016-2017 років організовано децентралізовану закупівлю військового майна номенклатури продовольчої служби та видано у війська близько 9 млн комплектів одноразового посуду – для забезпечення потреб військових частин в АТО, та у місцях відновлення боєздатності у польових умовах, понад 600 газових примусів тощо.

 

версія для друку