українська російська англійська
Під час Міжнародного форуму "Креативна Україна" розглянуто можливості фінансування та інституційної підтримки креативних індустрій
20.10.2017 | 18:33
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Під час  презентації «Полегшення доступу до спеціального фінансування та інституційної підтримки культурних та креативних секторів», яка відбулася у рамках Міжнародного форуму «Креативна Україна», організованого Міністерством  культури України, був представлений досвід європейських країн щодо фінансової підтримки креативних індустрій.   

Про можливості фінансування  культурних проектів із державного бюджету України розповів один із спікерів  цього модуля, заступник Міністра культури України Юрій Рибачук.  

«Тенденція останніх років свідчить, що кошти державного бюджету, які виділяються на культурну сферу, збільшується. Питання в тому, як саме слід розподіляти цей ресурс, як спростити доступ до нього для гравців культурного простору, і як створити таку модель підтримки з державного бюджету, щоб її можливо було застосувати і для місцевих бюджетів, які зараз завдяки децентралізації суттєво зростають», - розповів Юрій Рибачук.

У зв’язку з цим заступник Міністра підкреслив важливість створення в Україні двох інституцій нового зразка. Одна з них – Український культурний фонд.

«Для України безпрецедентно, коли держава створює донорську організацію для підтримки культурних проектів. Публічні гроші стають ресурсом, які будуть розподілятися не в ручному режимі, як раніше, а на конкурсній основі. Доступ до нього матимуть і державні, і не державні організації», - зазначив спікер.

Заступник Міністра культури повідомив, що завдяки Фонду Міністерство культури зможе позбавитися непритаманної для нього функції – розподілу коштів на певні культурні проекти. Формат цієї інституції – донорська організація,  яка покликана підтримувати цікаві, яскраві культурно-мистецькі проекти  у найрізноманітніших сферах.

«Міністерство культури наразі інтенсивно працює, щоб запустити Фонд як організацію. А вже «обличчя», конкретний формат Український культурний фонд отримає після обрання Наглядової ради та виконавчого директора», - сказав Юрій Рибачук.

 Він також нагадав, що саме зараз триває рейтингове інтернет-голосування, під час якого буде визначено по 2 представники до Наглядової ради від закладів культури та громадських об’єднань. За його словами, повний склад Наглядової ради буде сформований у листопаді.

 Юрій Рибачук також назвав проривом створення  ще однієї дуже важливої для культурного сектору інституції – Українського інституту книги.  Інститут займатиметься популяризацією української літератури в Україні і за кордоном, надаватиме підтримку програмам перекладу української літератури, популяризуватиме читання, реалізовуватиме державну політику у книговидавничій галузі.

 «Вже розпочато роботу над розробленням програмної діяльності Інституту», - повідомив заступник Міністра культури.

 

версія для друку