українська російська англійська
Міністр оборони тримає на постійному контролі питання якості харчування військовослужбовців ЗСУ
20.10.2017 | 19:21
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Міністр оборони України тримає на постійному контролі питання якості харчування військовослужбовців ЗС України. Про це сьогодні, 20 жовтня, на брифінгу для ЗМІ повідомив начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України полковник Дмитро Марченко.

«За дорученням Міністра оборони України Головним управлінням розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України було значно посилено контроль за якістю надання послуг з харчування та продуктів, які постачаються до частин та підрозділів ЗС України», - зазначив він.

Дмитро Марченко також повідомив, що тільки з червня 2017 року Головним управлінням та підпорядкованими підрозділами було перевірено організацію харчування у 58 військових частинах та установах, з них в районі проведення антитерористичної операції – 15. Під час виявлення порушень, усі матеріали одразу передають до Генеральної Прокуратури України.

За його словами, оборонним відомством було проведено ряд перевірок та службових розслідувань щодо організації неякісного харчування. За їх результатами було притягнуто до відповідальності більше 20 посадових осіб. Так, днями Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, підписав наказ про притягнення до відповідальності, а саме – звільнення з лав ЗС України начальника центральної лабораторії.

«На сьогодні у ЗС України триває запровадження нової системи харчування особового складу. Поряд з цим, існує поки що і так звана «стара система», яка діє у відповідності до Закону, ухваленому ще у 1997 році. Ця система не дає права оборонному відомству здійснювати будь-які дії щодо перевірки якості послуг, які надають підприємства-постачальники, зокрема здійснювати виїзди на підприємства та склади і проводити відбір продукції. Тому свої дії ми поки що обмежуємо лише вимогою підписанням договорів, які зараз Постачальники «саботують», – наголосив полковник Дмитро Марченко.

Також під час брифінгу представники Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України презентували і розповіли громадськості про новий «сухий» пайок і чим він відрізняється від попереднього. Як вони повідомили, продукти, які включено до пайка не містять консервантів, і є готовими стравами. Також в новому пайку є додаткові продукти, яких не було в старому пайку.

Він повідомив також, що в поточному році для ЗС України було закуплено 112 тисяч нових пайків, які були передано в район проведення АТО, та апробовано військовослужбовцями. Дмитро Марченко підкреслив, що представники Головного управління розвитку та супроводження провели опитування серед військовослужбовців щодо якості нових пайків та отримали схвальні відгуки. Бійці, які виконують бойові завдання на передовій, розповіли, що нові пайки дуже зручні та задоволені якістю продуктів.

«Міністром оборони України прийнято рішення та доручено фахівцям Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення переглянути вимоги до старого пайка і отримати якісний продукт. Тож , якщо у наступному році ми і будемо закуповувати пайок старого зразка, то це вже буде геть інший продукт», – повідомив він.

 

версія для друку