українська російська англійська
Євген Нищук зустрівся з Віце-прем'єром і міністром культури та національної спадщини Польщі Пьотром Глінським
22.10.2017 | 17:34
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

22 жовтня Міністр культури України Євген Нищук зустрівся в рамках офіційного візиту з Віце-прем'єром і міністром культури та національної спадщини Польщі Пьотром Глінським. Під час зустрічі обговорили напрямки співпраці між Україною та Польщею у питаннях культури та збереження національної спадщини.

Міністр долучився до пам’ятних заходів, присвячених річниці Катинської трагедії, на Польському військовому цвинтарі на території Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”.

“Я схиляю голову сьогодні в цьому сакральному місці для наших двох народів. Це український слід Катині посеред цього биківнянського лісу, де зараз у скорботі навіть перестали шуміти дерева – німі свідки цієї страшної трагедії. За традицією щороку ми приходимо сюди, щоб вшанувати пам’ять тих тисяч безневинно замучених і убитих, сюди, до однієї з найбільших братських могил Європи. Щороку ми довідуємось через наші архіви та істориків про величезні масштаби та цинізм трагедії. Дуже боляче чути, що це був свідомий відбір за національною ознакою еліти, кращих синів Польщі та України”, – сказав Євген Нищук.

“Ще до початку Незалежності наші громадські організації такі, як Київське товариство “Меморіал” ім. Васила Стуса, та особисто діячі культури такі як видатний режисер кіно та театру Лесь Степанович Танюк, на свій страх і ризик викривали масштаби трагедії, приводили сюди істориків, які її досліджували. І як би не намагалася тоді злагоджено спрацювати тоталітарна машина, як би не пробували заплутати – їм все одно не вдалося приховати той злочин щодо наших народів. І сьогодні наш святий обов’язок – тримати пам’ять, градус шани, доносити до майбутніх поколінь правду, щоб ніколи більше така біда не повторилася, а ми – ми жили у злагоді, мирі та порозумінні”, - наголосив Міністр культури України.

 

версія для друку