українська російська англійська
Промисловість в Україні подолала кризові наслідки блокади Донбасу, - Степан Кубів
23.10.2017 | 17:56
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТА ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Розширення інвестиційної діяльності вітчизняних підприємств, покращення фінансових можливостей домогосподарств, а також ріст експорту в країни ЄС дозволило прискорити розвиток промисловості в Україні, довести скорочення індексу промвиробництва у вересні до мінімуму, порівняно з вереснем минулого року, а також подолати наслідки блокади Донбасу, яка мала місце взимку цього року. Про це повідомив Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

Він підкреслив, що зростання  зафіксовано у виробництві інвестиційних товарів – на 3,4%, споживчих товарів тривалого використання - на 3,7%, а також товарів проміжного споживання - на 3,4%. При цьому найбільше зросли переробка, хімічна промисловість через збільшення експорту органічних сполук та зростання внутрішнього попиту, а також легка промисловість та металургія.

За словами Степана Кубіва, кризові явища, пов’язані з наслідками блокади Донбасу, фактично подолано.

"У вересні скорочення промвиробництва відбулось лише у двох промислових групах: споживчих товарів короткострокового використання - «мінус» 0,5% через високу базу порівняння, та в енергетичному сегменті – «мінус» 8,7% через проблеми з логістикою на Донбасі, - сказав Перший віце-прем’єр-міністр. - Ми очікуємо, що до кінця року зростання виробництва забезпечить інвестиційний, експортний та споживчий попит.  А серед факторів ризику залишається вірогідність дефіциту коксу для металургії та збільшення затратності виробництва».

 

версія для друку