українська російська англійська
Глава Уряду ініціює розслідування фактів зриву держзакупівель на місцях
25.10.2017 | 16:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав органи місцевої влади зібрати матеріали і провести розслідування фактів блокування та зриву тендерів. Про це Глава Уряду заявив під час зустрічі з керівництвом та членами Асоціації міст України. Проблеми з проведенням тендерів, і зокрема рішення Антимонопольного комітету щодо блокування закупівель, учасники зустрічі назвали серед ключових проблем, з якими стикаються міські голови українських міст.

«Я прошу Асоціацію міст підготувати аналітичний матеріал: скільки було проведено тендерів, як вони були зупинені, ким, хто є учасниками і хто ті, хто блокують процес?» - сказав Володимир Гройсман.

 

Довідково

Блокування та зриви тендерних процедур в процесі організації державних закупівель через скарги окремих учасників торгів дедалі частішають. Разом з тим у більшості випадків  після проведення ретельного дослідження, реальних причин для  блокування тендеру не знаходять. Натоміть всі закупівельні процедури доводиться відновлювати з початку, що призводить до витрати додаткового, передусім, часового ресурсу. Одним з останніх прикладів – зрив та відновлення тендеру на закупівлю сканерних систем для митниці. Оголошені у червні поточного року тендери були заблоковані та відмінені рішенням колегії АМКУ через скаргу одного з учасників. Скаргу було визнано необґрунтованою, втім закупівлі довелося змістити на кінець листопада.

 

 

 

версія для друку