українська російська англійська
Україна та Польща підписали декларацію щодо логіки імплементації мовної статті Закону "Про освіту"
25.10.2017 | 17:59
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Україна та Польща підписали декларацію  щодо логіки імплементації  статті 7 Закону «Про освіту». Документ підписано через дипломатичні канали двох країн, підписанти – Міністр освіти і науки Лілія Гриневич та Міністр національної освіти Республіки Польща Анна Залевська.

«Підписання спільної декларації з Польщею вкотре засвідчує нашу готовність консультуватися з іноземними колегами щодо нового Закону «Про освіту». Ми з самого початку декларували готовність виписати логіку  імплементації статті у двосторонніх документах між країнами», – наголосила Лілія Гриневич.

Вона також зазначила, що 5 українських шкіл, де навчання ведеться польською мовою, уже працюють за тією моделлю, яку МОН пропонує для імплементації. Тобто, частково предмети у базовій та старшій школі вивчаються українською.

Міністр національної освіти Польщі додала, що польська сторона готова  ділитись з Україною досвідом і позитивними зразками того, як здійснюється освіта національних меншин у Польщі.

Згідно з декларацією сторони забезпечують особам, що належать до нацменшин, доступ до вивчення рідної мови і навчання рідною мовою у дошкільних закладах, початкових і середніх школах Польщі та України.

Окрім цього, міністри домовились про необхідність вивчення державної мови у школах.

Зі свого боку Україна створюватиме польській меншині всі необхідні умови для вивчення рідної мови та навчання рідною мовою в системі освіти України поряд з навчанням державною мовою.

Нагадуємо, що 26 жовтня Лілія Гриневич перебуватиме з робочим візитом у Львові та проведе круглий стіл за участі представників польської меншини та шкіл з польською мовою навчання. http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/10/25/26-zhovtnya-liliya-grinevich-perebuvatime-z-robochoyu-poyizdkoyu-u-lvovi/

 

версія для друку