українська російська англійська
Геннадій Зубко назвав інструменти залучення інвестицій в ОТГ
26.10.2017 | 12:33
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Свої інвестиційні можливості громади можуть розкрити через інфраструктурні проекти, розвиток кластерів та індустріальних парків, культурно-креативні індустрії. Інструменти, за допомогою яких можна залучити інвестиції – стратегічне  планування, управління земельними ресурсами, повноваження архітектурно-будівельного контролю, професійно-технічні кадри, міжрегіональна кооперація, міжнародна технічна допомога та інвестиційні преференції. Ці інструменти можуть розвивати не тільки окремі громади, а й область і декілька регіонів одночасно. Про це під час дискусії щодо ефективного місцевого економічному розвитку наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«У громадах з’явилися справжні лідери змін, які взяли на себе відповідальність, створюють громади і головне – вони мають ресурс для впровадження ідей, які змінюють якість життя українців. Фінансовий ресурс громад збільшується за рахунок обліку власних земельних ресурсів, акцизного податку, підприємництва та державної підтримки, яка з кожним роком збільшується. В першу чергу, це ДФРР, який в 2015 році нам вдалося децентралізувати. Сьогодні вже саме регіональні комісії приймають рішення, які проекти будуть впроваджуватися, а це в свою чергу збільшує відповідальність щодо якості цих проектів і відповідності їх стратегіям розвитку самих громад. Також від держави громади отримують субвенції на соціально-економічний розвиток, розбудову інфраструктури ОТГ, розвиток сільської медицини, будівництво футбольних полів, опорних шкіл, секторальну підтримку від ЄС», - зазначив Геннадій Зубко. 

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що у цьому році з державного бюджету вже виділено 4 мільярди гривень на розвиток сільської медицини. «Спільно з МОЗ, МОН і Мінінфраструктури ми розробляємо програму щодо розвитку первинної сільської медичної допомоги. Вона включатиме розбудову нових амбулаторних дільниць, обладнання, персонал, транспорт, мотиваційний пакет (зарплати і житло) для лікарів, телемедицину. Впровадження програми повинно докорінно змінити якість медицини у сільській місцевості», - наголосив урядовець.

За його словами, ключова умова для успішного розвитку громад – це навчання нових лідерів проектному менеджменту, маркетингу та стратегічному плануванню. «Чимало перспективних економічних ніш на місцях нерозвинені або взагалі відсутні. Децентралізація створює ідеальні умови для регіональних  стартапів. Самоврядування має реальні фінансові ресурси і свободу дій, які необхідно конвертувати в успішні проекти», - підкреслив Геннадій Зубко.

 

 

версія для друку