українська російська англійська
Борги з виплати зарплат спричинені ситуацією на Донбасі та зимовою блокадою регіону, - коментар
27.10.2017 | 16:57
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Ключова причина заборгованості з виплати заробітних плат в Україні – ситуація на Донбасі, де сформовано понад половину всіх боргів. Головна причина росту боргів – наслідки зимової блокади регіону, яка зумовила втрату 1% росту ВВП держави в цілому. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.

Так, станом на 1 жовтня найбільший обсяг заборгованості (77,6% загального обсягу боргів) зафіксовано в промисловості, натомість 31,7% цього обсягу припадає на Донецьку область і 14,5% – на Луганську. Загальна сума заборгованості по країні становить 2,47 млрд грн.

Разом з тим  динаміку зниження заборгованості демонструють Житомирська, Закарпатська, Львівська, Херсонська, Харківська області.

По низці інших областей, де зафіксований ріст боргів на економічно активних підприємствах,  спостерігається тренд фізичного зростання кількості підприємств боржників. Ріст боргів із зарплати по кожному з таких підприємств – незначний, втім статистично він впливає на відсотковий показник загального росту заборгованості.

Нагадаємо, за даними Держстату середній показник заробітної плати в Україні у вересні зріс порівняно з вереснем 2016 року на 37,2%. Причому найбільше зросли зарплати військових, освітян та лікарів. У регіональному розрізі зростання демонструють економічно активні підприємства всіх регіонів України.

 

версія для друку