українська російська англійська
У Торецьку Геннадій Зубко розказав про альтернативне водозабезпечення Донецької області
01.11.2017 | 17:10
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Проблемні питання опалювального сезону, повноцінне забезпечення житлово-комунальними послугами в зоні АТО, відновлення інфраструктури Донецької області – це головні питання на порядку денному виїзного засідання Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і ЖКГ в місті Торецьк Донецької області. Про це, відкриваючи засідання, повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що не зважаючи на зовнішні умови, Донецька область змогла вчасно розпочати опалювальний сезон. «Ця область є прикладом для інших регіонів України. З іншого боку, є низка проблемних питань, яка стосується впровадження законодавства на території Донецької області, що потребує як подальшого втручання з боку центральних органів влади, так і вирішення через внесення відповідних змін до законодавства», - зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, питання відновлення соціальних об’єктів, комунальної інфраструктури є досить важливими для Донецької області. «Сьогодні в Донецькій області є понад 800 інфраструктурних проектів, які можуть бути впроваджені. Фінансування цих проектів передбачає не тільки державні субвенції і місцеві бюджети, а й залучення коштів міжнародних партнерів. Вже почалася реалізація спільної з ЄІБ «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України», і ми хочемо, щоб перші проекти були реалізовані саме в Донецькій області», - наголосив урядовець.

Особливу увагу під час засідання Геннадій Зубко приділив проблемам водопостачання в Донецькій області. «Ми маємо дуже потужне КП «Вода Донбасу», яке забезпечує водою всю територію Донецької області. На сьогодні тут сформувалася низка проблем, це в першу чергу невідшкодування боргів з тимчасово окупованої території, а також модернізація самого комунального підприємства. Але з іншого боку ми повинні розглядати і альтернативне водозабезпечення таких міст як Торецьк, Авдіївка, Волноваха і частково Маріуполь», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

«За участю фахівців КП «Вода Донбасу», експертів ми повинні напрацювати альтернативні проекти, які могли б забезпечити водопостачання території Донецької області під час військових загострень, в умовах  пошкоджень комунальних систем. Життєдіяльність Торецька, Волновахи і Маріуполя повинна бути забезпечена цілодобово», - наголосив Геннадій Зубко.

Він нагадав, що в серпні 2017 року в НТУ КПІ ім. Сікорського за участі науковців і фахівців була проведена нарада щодо водопостачання і поводження з водними ресурсами Донецької області. На нараді були розглянуті всі можливі проекти щодо можливого водопостачання з боку міста Павлоград або міста Бердянська, задіяння Павлопольського і Старокримського водосховища для забезпечення міста Маріуполь, а також  питання щодо технічно-економічної оцінки проектів, можливості впровадження їх в найкоротший час та фінансування, яке можна залучити від міжнародних партнерів.

 

версія для друку