українська російська англійська
Міненерговугілля окреслило напрямки співпраці з КНР в атомно-промисловому комплексі
01.11.2017 | 18:18
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулась зустріч із представниками енергетичного сектору КНР, Китайським агентством з атомної енергії (CAEA).

Під час зустрічі, яку провів Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, обговорено питання співпраці в ядерній енергетиці та атомно-промисловому комплексі.

Ігор Насалик зазначив, що Президентом України визначено розширення співпраці з Китайською Народною Республікою як стратегічне завдання. Тому Міненерговугілля розглядає співробітництво у сфері розвитку атомно-промислового комплексу як  перспективне та вигідне і для України, і для Китайської Народної Республіки. Також поінформував про можливості паливно-енергетичного комплексу України  для залучення інвестицій. Зокрема, перспективним, за його словами, є проект добудови 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС та участь у реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС» на основі державно-приватного партнерства.

Ігор Насалик також зазначив, що відповідно до Концепції державної цільової програми розвитку підприємств атомно-промислового комплексу на період до 2020 року передбачено реалізацію проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива.

У цьому контексті Міністр відзначив, що українська сторона зацікавлена і готова співпрацювати з китайськими компаніями щодо організації взаємовигідного виробництва тепловиділяючих збірок (ТВЗ) для задоволення потреб українських АЕС. Крім того, пріоритетним є завдання щодо збільшення видобутку урану.  «У нас широкий спектр можливостей для спільної реалізації проектів», - наголосив Ігор Насалик. 

Окремо Міністр зупинився на питанні зберігання відпрацьованого ядерного палива. «Ми почали велику роботу з будівництва ЦСВЯП. Нас цікавить у тому числі китайський досвід збереження ядерних матеріалів», - наголосив Міністр

У ході зустрічі обговорили співробітництво  підприємства ДП «НАЕК «Енергоатом»  з КНР у галузі ядерної енергетики . Можливими напрямками співробітництва є будівництво нових енергоблоків АЕС в Україні, підготовка та перепідготовка персоналу, експлуатація та технічне обслуговування АЕС,  науково-технічне співробітництво у сфері мирного використання ядерної енергії тощо.

Китайська сторона поінформувала про можливості китайських компаній  щодо залучення інвестицій в енергетичний комплекс України. Зокрема, йшлося про досвід з видобування урану, будівництва енергоблоків АЕС, залучення нових китайських технологій тощо.

Сторони домовились створити спільну робочу групу для опрацювання та підготовки пропозицій стосовно укладення міжурядової угоди у сфері використання ядерної енергії та рамкових документів, необхідних для взаємовигідної співпраці між українськими та китайськими партнерами.

«Міністерство забезпечить комфортні умови для ділових партнерських відносин»,- підсумував  Міністр Ігор Насалик.

 

версія для друку