українська російська англійська
МІП і СБУ оприлюднили нові докази участі приватної військової компанії "Вагнер" у бойових діях на Донбасі
03.11.2017 | 12:28
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

2 листопада в ІА «Укрінформ» Міністерство інформаційної політики України та Служба безпеки України на спільному брифінгу представили нові докази участі приватної військової компанії «Вагнер» у бойових діях на Сході України.

Начальник Апарату Голови Служби безпеки України Ігор Гуськов повідомив про склад російської приватної військової компанії: «Одне з місць, де відбувається вербування найманців «Вагнера», – це колонії. Підбираються люди, які мають воєнну підготовку, кримінальне минуле та відбувають покарання за тяжкі злочини».

Загалом Ігор Гуськов оприлюднив 150 прізвищ осіб, які, за інформацією СБУ, є членами ПВК «Вагнер» і навів перелік 14-ти найманців, які загинули 28 січня 2015 року в Донецькій області у боях за Дебальцеве.

Заступник Міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін висловив занепокоєння щодо тиску з боку російської влади на журналістів, що висвітлюють діяльність ПВК.

«Я закликаю міжнародні урядові та неурядові організації та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ звернути увагу на кричущі порушення прав журналістів у Російській Федерації та застосувати всі можливі важелі, щоб захистити журналістів від інспірованих російським урядом переслідувань за публікацію правди», – наголосив Дмитро Золотухін.

Участь у заході взяли: Ігор Гуськов – начальник Апарату Голови Служби безпеки України; Дмитро Золотухін – заступник Міністра інформаційної політики України.

Зазначимо, що 16 жовтня 2017 року заступник Міністра Дмитро Золотухін представив у Європейському Парламенті доповідь щодо злочинів російських приватних військових компаній в Сирії та на Донбасі.

 

версія для друку