українська російська англійська
Євген Нищук: Місія держави - сприяти розвитку дитячої та юнацької творчості, адже це основа цільної особистості
05.11.2017 | 18:24
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі ім. І. Кочерги за сприяння Міністерства культури України в рамках Міжнародної Хореографічної Асамблеї ім. Н. Скорульської розпочався міжнародний конкурс хореографічного мистецтва. Перед початком конкурсної програми Міністр культури України Євген Нищук підкреслив необхідність розвитку дитячої та юнацької творчості, а також підтримки державою подібних мистецьких ініціатив.

«Увага до таких імен, як Наталії Скорульської, її видатного батька – композитора і педагога Михайла Скорульського, з яких складалась історія українського мистецтва – музики, балету, хорового мистецтва – створює безперервний ланцюг, дає нам віру завдячуючи мистецтву вистояти в тому хаосі, що оточує нас. Такі заходи дарують нам заряд чистої позитивної емоції. А надто, я радий, що такий досить молодий, але вже дуже потужний конкурс проходить тут, на Житомирщині, у краю, славному видатними діячами культури» - сказав Євген Нищук.

«Я пам’ятаю своїх вчителів, коли в школі класі оббігав всі гуртки – хор, танці, спортивні секції багато іншого, – все це дало мені шанс відбутися в житті. Насправді, все починається на таких майданчиках, коли керівники, одержимі своєю працею, надихають і дітей. Так, вони можуть стати зірками світового масштабу, як члени нашого поважного журі, але, найголовніше, вони стануть хорошими людьми, бо з дитинства починають з прекрасного, формують свою особистість. Я також дякую Інні Бурдейній за ту любов та сили, які вкладаються у Хореографічну Асамблею. Певен, разом ми все витримаємо, вистоїмо перед усіма агресіями та незгодами, будемо жити в мирі і ці діти, які зараз з трепетом чекають миті, щоб продемонструвати свій талант, вже скоро досягнуть небачених творчих висот та прославлятимуть на увесь світ українське хореографічне мистецтво».

Серед членів журі – представниця славетної родини – науковець та викладач Роксана Скорульська, а також Микола Михеєв, Тісато Ісікава, Олена Шаповал, Алла Некрасова, прем’єр Національної Опери України ім. Т. Шевченка Олександр Стоянов та інші. Головою журі конкурсу є прима-балерина Національної Опери України ім. Т. Шевченка, заслужена артистка України, суддя популярного телевізійного танцювального шоу – Катерина Кухар.

Міжнародна Хореографічна Асамблея ім. Н. Скорульської триватиме до 6 листопада. Цьогоріч заходи присвячують 130-річчю з дня народження Михайла Скорульського. У конкурсній програмі візьмуть участь колективи та юні виконавці не лише з України, а також Грузії, Болгарії, Польщі, Білорусі. 

 

 

версія для друку