українська російська англійська
Геннадій Зубко: На рівні первинної медицини та освіти у громадах мають бути забезпечені вимоги щодо доступності
06.11.2017 | 14:30
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Важливо, аби на рівні первинної медицини та освіти у громадах було забезпечено виконання вимог щодо доступності для осіб з особливими потребами. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у рамках Муніципального форуму місцевого самоврядування Асоціації міст України. За його словами, при Мінрегіоні працює комітет з доступності.

«Ми визначаємо напрямки, де треба посилювати вимоги доступності. Наголошую, що відповідні будівельні норми щодо доступності ніхто не скасовував, і їх необхідно забезпечувати. Йдеться насамперед про заклади медицини, освіти, соціального захисту», -  зауважив Геннадій Зубко. Він зазначив, що при Уряді працює Уповноважений з прав людей з інвалідністю, який відслідковує підготовку усіх документів щодо дотримання вимог доступності.

«Після рішення про децентралізацію повноважень ДАБІ до складу відповідного органу має бути введено громадського інспектора, що стежитиме за дотриманням вимог доступності при введенні в експлуатацію об’єктів», - зазначив Геннадій Зубко.

На його думку, напрямок забезпечення доступності є особливо актуальним у процесі запровадження інклюзивної освіти. «Після внесення змін до законодавства орган місцевого самоврядування за зверненням батьків повинен створювати умови для навчання дітей з особливими потребами. У рекомендаціях щодо створення опорних шкіл та розбудови Нового освітнього простору, розробленого Мінрегіоном,  ми прописали вимоги щодо доступності», - підкреслив урядовець.

 

версія для друку