українська російська англійська
Співробітництво між податковими органами України та Литви має позитивний ефект, - Мирослав Продан
07.11.2017 | 11:33
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Співробітництво між податковими органами України та Литви має позитивний ефект. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час зустрічі з Головою Державної податкової інспекції при Міністерстві фінансів Литовської Республіки Едітою Янусієне 6 листопада у м. Вільнюс.

За його словами, за сприяння литовських колег було розроблено автоматизовану інформаційну систему «Обмін та обробка запитів до іноземних компетентних органів». Цей програмний продукт дозволив суттєво оптимізувати процес реєстрації, обробки документів, які стосуються інформаційного обміну у сфері оподаткування.

  «Ми вдячні за оперативну та цільову підтримку з боку наших литовських колег у таких сферах податкового адміністрування, як застосування міжнародних податкових договорів, міжнародний обмін податковою інформацією, електронні сервіси, організація роботи щодо контролю трансфертного ціноутворення, електронний аудит», - зазначив Мирослав Продан.

Так, у рамках вивчення досвіду організації роботи з контролю трансфертного ціноутворення (ТЦО) було отримано цінні практичні рекомендації з імплементації міжнародних стандартів контролю ТЦО в  українське податкове законодавство. Одним з перспективних напрямів є впровадження системи електронних перевірок платників податків. У рамках цього проекту представники ДФС у ході візиту до Литви влітку цього року вивчали досвід впровадження програмних продуктів при проведенні електронних перевірок платників податків, який знайде своє застосування в Україні.

Так, комп’ютеризована інформаційна система аудиту Литви SESAM включає в себе підсистему аналізу ризиків та відбору, яка в автоматичному режимі систематизує данні про платника податків та дозволяє виявити ризики в його діяльності. Крім того, вона має логічно побудовану систему управління перевірками. За словами в.о. Голови ДФС, переваги та недоліки програмного продукту SESAM будуть враховані при подальшій роботі зі створення системи електронного аудиту в Україні.

У свою чергу очільник ДФС поінформував литовських колег про основні досягнення фіскальної служби України у напрямі розвитку електронних сервісів для платників податків та програмних продуктів для перешкоджання махінаціям з податку на додану вартість.

Так, представники податкового відомства Литовської Республіки зацікавилися роботою системи електронного адміністрування ПДВ, запровадженої в 2015 році, та Системи моніторингу ризиків та блокування податкових накладних, яка повноцінно функціонує в Україні з 1 липня поточного року.

За їх словами, питання боротьби з махінаціями з ПДВ наразі актуальні для європейських країн. Тому досвід українських колег щодо запровадження електронних систем, які ефективно протидіють зловживанням з ПДВ, для них достатньо важливий.

Крім того, керівники обох сторін обговорили питання розширення обміну інформацією відповідно до міжнародних угод про уникнення подвійного оподаткування. Мирослав Продан та Едіта Янусієне домовилися оновити правову базу співробітництва у податковій сфері з урахуванням нинішніх реалій, зокрема, щодо обміну інформацією.

Особливу увагу викликало і питання щодо заходів у напрямі підтримки та розвитку ІТ-сфери і сервісів, які на сьогодні є пріоритетами для фіскальної служби України.  «Державна фіскальна служба намагається удосконалюватися та запроваджує в своїй роботі кращі світові практики. Процес реформування продовжується, і ми ставимо перед собою найамбітніші цілі. Тому досвід литовських колег надзвичайно важливий та цікавий для нас», - відзначив Мирослав Продан.

Українська делегація також обговорила питання взаємодії у рамках реалізації проекту Європейської Комісії у сфері реформування системи державних фінансів України, який буде включати в себе значний компонент підтримки реформ у податковій та митній сферах. Остаточне затвердження зазначеного проекту із загальним бюджетом 55 мільйонів євро очікується у листопаді поточного року. Від України участь у проекті братимуть Державна фіскальна служба, Міністерство фінансів та Національний банк України. Орієнтовний бюджет для ДФС становитиме 28 мільйонів євро.

 

 

версія для друку