українська російська англійська
Павло Петренко поінформував міжнародну спільноту про антикорупційні ініціативи, реалізовані в Україні
07.11.2017 | 16:16
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Міністр юстиції Павло Петренко здійснив робочу поїздку до Відня (Австрія) та взяв участь у Конференції держав-учасниць Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції. Під час виступу в рамках пленарних засідань очільник Мін’юсту поінформував учасників заходу про антикорупційні ініціативи, які вже запроваджені в Україні.

«Боротьба з корупцією є пріоритетом для будь-якої демократичної держави, яка поважає права людини. Саме боротьба з корупцією була однією з рушійних сил Революції Гідності. Тому українська влада з 2014 року активно запроваджує антикорупційні новації, спрямовані на створення нової інституційної системи запобігання корупції, розкриття корупційних злочинів та забезпечення невідворотності покарання корупціонерів», - наголосив Міністр юстиції.

Він представив перші результати роботи Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Нацагенства з питань запобігання корупції, Агентства розшуку та менеджменту активів.

Павло Петренко наголосив на тому, що в Україні запущено систему електронного декларування доходів та майна чиновників. Вся інформація зберігається у відповідному реєстрі, доступ до якого повністю відкритий. Всі охочі можуть ознайомитися зі статками депутата чи судді. Така відкритість знижує корупційні ризики в органах влади.

Міністерство юстиції відкрило дані з усіх своїх реєстрів, включаючи реєстри нерухомості та бізнесу. Більше того Україна першою серед європейських країн на законодавчому рівні встановила обов’язок для компаній вказувати своїх реальних власників.

«Цього року наша держава приєдналася до ініціативи створення єдиного світового реєстру бенефіціарних власників підприємств. Така база даних зробить бізнес більш прозорим і дасть можливість ефективніше боротися з корупцією вже на загальносвітовому рівні», - наголосив очільник Мін’юсту.

Не менш важливим кроком антикорупційної боротьби став запуск електронної і повністю відкритої системи електронних торгів арештованим майном «OpenMarket». Вона стала прообразом системи електронних державних закупівель «ProZorro».

Міністр юстиції також зазначив: «У рамках боротьби з корупцією в Україні було запущено процеси децентралізації та триває активна реалізації низки ініціатив у рамках Міжнародної програми «Партнерство «Відкритий Уряд».

 

версія для друку