українська російська англійська
Павло Розенко взяв участь у церемонії відкриття виставки з нагоди 180-ї річниці з Дня народження видатного грузинського поета та борця за незалежність Грузії Іллі Чавчавадзе
07.11.2017 | 17:04
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко у рамках робочої поїздки до Тбілісі взяв участь у церемонії відкриття виставки з історії класичної гімназії №1 міста Тбілісі з нагоди 180-ї річниці з Дня народження Іллі Чавчавадзе.

«Я дуже радий, що мій візит до Грузії співпав з такою важливою подією, як 180-річчя з Дня народження видатного грузинського поета та борця за незалежну Грузію Іллі Чавчавадзе. І мені, як українцю, вдвічі приємніше усвідомлювати, що саме у цій гімназії, історія якої сягає понад 200 років, навчався Михайло Сергійович Грушевський – перший Президент Української Народної Республіки,  відомий український історик, громадський та політичний діяч», - сказав Павло Розенко на церемонії відкриття, зазначивши, що саме під час навчання у цій гімназії Михайло Грушевський написав свої перші твори, а у 1885 році опублікував оповідання «Бех-аль-Джугур» та «Бідна дівчина».

Віце-прем’єр-міністр висловив щиру вдячність грузинський стороні, зокрема  директору та викладачам гімназії за дбайливе ставлення до її історії й збереження пам’яті цього унікального учбового закладу. «Цим ви робите шляхетну справу – прокладаєте в свідомості молодого покоління шлях від пізнання та поваги минулого до любові до своєї країни», - зазначив він.

Павло Розенко побажав колективу гімназії подальшого розвитку, нових видатних особистостей, які будуть творити історію Грузії.

«А головне - передати молодому поколінню три речі: Батьківщину, мову та віру, – саме це Ілля Чавчавадже вважав «трьома божественними скарбами», які людина може отримати від предків», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку