українська російська англійська
Урядовий законопроект проти тиску на бізнес - це крок вперед у формування сприятливого ділового клімату, - коментар
08.11.2017 | 15:29
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Розроблений Урядом і схвалений на засіданні Кабінету Міністрів сьогодні, 8 листопада, проект закону про внесення змін до законодавчих актів України щодо протидії тиску на бізнес з боку правоохоронних та контролюючих органів – це суттєвий крок вперед на шляху побудови сприятливого ділового клімату в Україні. Про це у коментарі Урядовому порталу сказала виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев’янко.

Проект закону став логічним продовженням діалогу влади і бізнесу, і увібрав пропозиції ділових кіл, озвучені у вересні під час великої наради за участю Президента України, Прем’єр-міністра, народних депутатів та керівництва Генеральної прокуратури.   

«Ми підтримуємо ухвалену ініціативу. Зупиняти нецивілізований підхід правоохоронних органів щодо бізнесу необхідно. Ми вдячні Президентові України Петру Порошенку і Прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману за те, що вони так близько до серця сприйняли те, що сказав бізнес на зустрічі у вересні, - сказала Ганна Дерев’янко. – Це дуже важливий крок уперед».

Разом з тим, упевнена експерт, цей крок потрібно довести до кінця і не тільки ухвалити законопроект у Парламенті, а й проконтролювати за його сумлінним виконанням. «Нерідко у нас ухвалюються закони, які потім не виконуються. Але якщо ми побачимо увагу Президента, Глави Уряду, думаю, ми отримаємо суттєвий крок в розбудові ділового клімату. Бізнес оцінить це позитивно. І оцінить як сприятливе відношення влади до підприємців», - підкреслила Ганна Дерев’янко.

Довідково

Розроблений проект закону передбачає одразу декілька важливих новацій, направлених на захист чесного бізнесу. Серед них, зокрема, неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника. Окрім того, документ запроваджує обов’язкову звуко- і відеофіксацію проведення обшуку. А докази, отримані в ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, визнаються недопустимими. Забороняється вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності. Так само забороняється повторне порушення закритих кримінальних  проваджень. Водночас законопроект забезпечує розумні строки провадження кримінальної справи. Зокрема, особи, права яких обмежуються, отримують право оскаржувати бездіяльність слідчого та вносити клопотання про застосування розумних строків провадження. Разом з тим представники бізнесу отримують право на підтвердження реєстрації кримінальної справи. Важливим вважається запровадження механізму аудиту діяльності правоохоронних органів у напрямку розслідування економічних злочинів, а також підвищення відповідальності правоохоронців за неправомірні дії.

Коментуючи ухвалення проекту закону, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслював, що пріоритет роботи Уряду  – створення та розвиток підприємництва, а відтак – економіки України. Саме тому, Уряд стоїть на позиціях захисту чесних підприємців. «Маю надію, що спільно з Президентом та Парламентом ми зможемо вже до кінця року ухвалити запропоновані зміни», - зазначав Глава Уряду.  

версія для друку