українська російська англійська
Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем української писемності та мови
09.11.2017 | 09:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні співвітчизники!

Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з Днем української писемності та мови!

Українська мова завжди була символом національної єдності, потужним чинником розвитку культури та нашого самоусвідомлення.

Незважаючи на драматичні історичні обставини і шалений тиск, українська мова не лише вижила, а і створила унікальний шар писемної культури і продовжує формувати сучасні смисли. Завдяки цьому ми сьогодні є самобутньою європейською нацією, з упізнаваною ідентичністю та культурною спадщиною.

Сьогодні українська мова є державною, однак мовне питання залишається обєктом спекуляцій. На жаль, мову часто використовують як інструмент гібридної війни, у яку, не з нашої волі, втягнута Україна. Уряд розуміє важливість розвитку української мови, усвідомлює необхідність її захисту як важливого соціокультурного чинника за сучасних складних геополітичних умов.

І той комплекс заходів на захист української мови, який реалізується протягом останніх років, є ефективним інструментом, що працює на консолідацію української політичної нації та подальший інтелектуальний і культурний розвиток нашої країни. Жодним чином не порушуючи права інших мов та їх носіїв, ми і надалі сприятимемо поширенню української мови у суспільстві та її захисту.

Упевнений, що спільними зусиллями нам вдасться створити умови для повноцінного побутування української мови, за якого її існування більше ніколи не буде під загрозою. Наша мова – наше велике багатство, і разом ми зробимо все можливе для його захисту і примноження.

 

З повагою

Прем’єр-міністр України                                              Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку