українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко взяв участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності
09.11.2017 | 15:39
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко взяв участь в акції до Дня української писемності та мови, зокрема разом зі студентами, школярами, викладачами написав Всеукраїнський диктант національної єдності.

Перед початком диктанту в ефірі «Українського радіо» В’ячеслав Кириленко наголосив на важливості такого символічного об’єднання українців у цей день: «Громадський рух «Простір свободи» напередодні презентував свою щорічну доповідь. Відстежується чітка тенденція до збільшення вживання української мови на радіо (після закону про квоти), зростає  кількість українських книжок і попит на них,  з’явилося багато україномовних стрічок у кінопрокаті. Більшість населення вважають рідною українську, але не всі її використовують. Тому цей радіодиктант буде сприяти тому, щоб в родинах, в усіх сферах українська мова опановувала свої права. Бо останні 3 роки продемонстрували, що питання української мови - це питання не лінгвістичне, а національної безпеки: де є українська мова, там є і буде Україна!» - сказав В’ячеслав Кириленко.

Додамо, що Всеукраїнський диктант національної єдності пройшов усімнадцяте. Текст диктанту на першому каналі «Українського радіо» читав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор диктанту Олександр Авраменко. Бажаючих долучитись до акції в Червоному корпусі в аудиторії імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка прийшло дуже багато, не вистачало місць. Ще одна локація радіодиктанту для бійців та учасників АТО – на Луганщині в місті Сєверодонецьк. Всі, хто написав диктант без помилок, отримають призи.

 

версія для друку