українська російська англійська
Україна та Данія успішно співпрацюють у відновлюваній енергетиці та сфері енергоефективності
12.11.2017 | 12:43
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Держенергоефективності плідно працює з Українсько-данським енергетичним центром (УДЕЦ) над підвищенням інвестиційної привабливості відновлюваної енергетики та стимулюванням промисловості до енергоефективності в Україні.

Про це журналістам данського агентства «Nordlið» розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході інтерв’ю.

Зокрема, серед основних напрямів спільної роботи Агентства та УДЕЦ:

·        аналіз можливостей збільшення виробництва тепла з «чистих» джерел;

·        створення стимулів для впровадження проектів з виробництва енергії з відновлюваних джерел та відходів в Україні;

·        розробка механізмів підвищення енергоефективності у промисловості;

·        удосконалення Інтерактивної інвестиційної карти UAMAP.

Як пояснив Сергій Савчук, Данія – одна із провідних країн світу у відновлюваній енергетиці. За даними Eurostat, вже у 2015 році більше 51% електроенергії в Данії вироблялося з «чистих» джерел. Найбільшу частку у цій сфері займає вітроенергетика.

«Співпраця України та Данії взаємовигідна. Данські виробники енергії з відновлюваних джерел можуть оцінити переваги реалізації проектів саме в Україні, адже сьогодні ми маємо один з найвищих в Європі «зелених» тарифів та ще й з прив’язкою до євро. Довгострокові договори на закупівлю «чистої» енергії за «зеленим» тарифом також передбачено», – прокоментував Голова.

Особливо плідною є співпраця Данії та України у розвитку сфери виробництва тепла з відновлюваних джерел. Наразі Агентство та УДЕЦ спільно з данською компанією «Ramboll» та Біоенергетичною асоціацією України розробляє економічну модель встановлення когенераційних установок на біомасі. Завдяки такій моделі інвестори зможуть проаналізувати перспективи реалізації подібних проектів в Україні.

 

 

версія для друку