українська російська англійська
За 10 місяців 2017 року державна виконавча служба забезпечила виплату понад 294 млн гривень заборгованості із зарплати, - Сергій Шкляр
13.11.2017 | 12:18
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Запроваджені новації у системі примусового виконання судових та інших рішень дали змогу значно підвищити ефективність роботи державних виконавців та забезпечити виплату понад 294 млн гривень заборгованості із зарплати. Про це повідомив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, презентуючи результати роботи ДВС за 10 місяців цього року.

«З початку року державними виконавцями стягнено з недобросовісних роботодавців величезну суму заборгованості із заробітної плати та інших виплат, пов’язаних із трудовими правовідносинами. Наразі ця сума становить більше 294 млн грн», - зазначив Сергій Шкляр.

За його словами, для виконавчої служби і Міністерства юстиції також ключовим є напрямок стягнення аліментів з недобросовісних батьків, які ухиляються від фінансового утримання своїх дітей.

«За ініціативою Мін'юсту, до кінця року на законодавчому рівні буде посилено відповідальність за несплату аліментів. Наразі спільно з народними депутатами напрацьовано пакет законодавчих ініціатив у цьому напрямку. Ми пропонуємо низку жорстких рішень. Серед них - обмеження виїзду за кордон і позбавлення неплатників права надавати дитині дозвіл на виїзд за кордон. Також неплатники будуть позбавлені права керувати автомобілем, полювати і користуватися зброєю до повного погашення заборгованості. Разом з тим документ передбачає посилення кримінальної відповідальності злісних неплатників», - наголосив Сергій Шкляр.

Він повідомив, що з початку року державними виконавцями забезпечено сплату понад 1,9 млрд грн аліментів на користь більше 550 тисяч дітей. Найбільші суми стягнуто з боржників у Дніпропетровській, Донецькій, Полтавській та Запорізькій областях.

Разом з тим за 10 місяців цього року державною виконавчою службою фактично повернуто до державної та комунальної власності 434 земельні ділянки загальною площею близько 24 тисяч гектарів.

За словами заступника Міністра юстиції Сергія Шкляра, в результаті вже запроваджених змін, серед яких забезпечення мотивації державних виконавців, значно зросла кількість виконаних рішень. Про це свідчать показники стягнутого виконавчого збору, який за 10 місяців 2017 року склав понад 650 млн грн. Це на 85 млн грн більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

 

версія для друку