українська російська англійська
Вадим Черниш та Юсуф Куркчі відвідали акцію "Рука допомоги", організовану на підтримку дітей політв'язнів
13.11.2017 | 12:44
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ УКРАЇНИ

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та перший заступник Міністра Юсуф Куркчі взяли участь в благодійній акціїРука допомоги”,  ініційованій Меджлісом кримськотатарського народу, ГО “Кримська Родина”, за підтримки МТОТ, що відбулася у Києві

Цього року благодійна акція “Рука допомоги” відбулася вже вчетверте. З 2014 року в Криму тривають репресії проти людей, які прагнуть залишатися українськими громадянами, зберегти власну мову, культуру, релігію. Більшість політв’язнів в Криму, проти кого Росія застосовує весь репресивний апарат, є кримськими татарами.

На сьогодні майже сто дітей на півострові залишилися без батьків, годувальників родин. Щомісяця 37 родинам, в яких є заарештовані з політичних мотивів особи, надають підтримку небайдужі громадяни України, які в Криму залишаються патріотами. Після арештів батьків діти потребують не лише матеріальної та психологічної допомоги – їм важливо відчувати, що вони захищені. Тому “Рука допомоги” не лише назва акції – учасники простягають руку допомоги кожній дитині, якій зараз сумно і страшно через арешт батька.

“Російська Федерація діє так, аби зламати гідних людей і сіяти страх в серця усіх громадян. Коли людина в Криму здійснює подвиг заради високих цілей, для неї важливо знати, що діти будуть у безпеці. Великою мірою це є відповідальністю і обов’язком держави. Тому Україна має ухвалити законопроект про політичних в’язнів, який знаходиться у ВР, і у якому прописані механізми допомоги родинам політв’язнів. Спільні зусилля державних органів влади, волонтерів, громадськості, усіх небайдужих, підтримка один одного – це те, що робить безсилими намагання Росії нас залякати”, – сказав Вадим Черниш під час виступу.

У програмі благодійного заходу були проведені фотовиставки, майстер-класи з гончарного мистецтва, «Мехенді» та плетіння у техніці «макраме» кримськотатарського символу «тамга», відбувся ярмарок сувенірної продукції та книжок, керамічних виробів, солодощів, дитячих саморобок.

“Ув’язнені кримські татари, а також ті, хто віддав своє життя – зробили свідомий вибір, вони не підписували підлих папірців окупаційної влади в Криму – так вони ламають цей режим. Ми маємо взяти на себе турботу про їхніх дітей, бо це наші діти. І це питання не жалю, це наша відповідальність. Наша мужність тут – допомогти дітям”, – сказав під час заходу заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу, який був ув’язнений в Криму за політичними мотивами, Ахтем Чийгоз.

версія для друку