українська російська англійська
У Doing Business 2019 за будівельним показником плануємо увійти у ТОП-20, - Лев Парцхаладзе
13.11.2017 | 14:17
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе висловив сподівання увійти у ТОП-20 рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво» вже в наступному році.

«Можна досягти певного результату, але набагато складніше та важливіше його втримати. Що ми хотіли би досягти у рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво» в наступному році? Як мінімумзберегти цьогорічну позицію в рейтингу, а як максимум – увійти у ТОП-20 країн за цим показником», — сказав він.

Лев Парцхаладзе зазначив, що деякі зміни щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності, вже імплементуються, і Мінрегіон сподівається, що вони будуть враховані при формуванні рейтингу Doing Business 2019. Зокрема, це відміна процедури реєстрації декларацій, яка пов’язана з прийняттям та вступом у силу Закону №1817 щодо удосконалення містобудівної діяльності, а також відміна процедури отримання вихідних даних ДСНС при проектуванні та підвищення якості контролю робіт завдяки обов’язковій вищій освіті виконавців будівельних робіт, що регламентує Закон №2020.

За його словами, задля покращення позиції країни у Doing Business в наступному році, у будівельній сфері необхідні ще важливі зміни, і вони мають відбутися найближчим часом. «Позитивні прогнози можуть справдитися якщо буде зроблений один з найважливіших кроків в дерегуляції будівельної галузі, — повна відміна пайової участі. Для цього дуже потрібне якнайшвидше прийняття відповідного законопроекту №6540, який вже зареєстрований у Верховній Раді. Маю велику надію на його підтримку депутатами», — підкреслив він.

Крім того, на рейтинг Doing Business буде мати позитивний вплив прийняття Верховною Радою законопроекту №7085, який передбачає закріплення на законодавчому рівні порядку присвоєння адреси об’єктам будівництва — зараз це питання врегульовується органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями на власний розсуд, що тягне за собою затягування строків та можливі корупційні ризики. «Будівельний Комітет Ради вже схвалив та рекомендував прийняти в першому читанні важливий законопроект №7085. Вдячний Комітетові за підтримку та плідну роботу. Маю надію, що депутати підтримають ці важливі зміни», — зазначив Парцхаладзе.

Нагадаємо, 31 жовтня 2017 року Світовий банк опублікував новий рейтинг легкості ведення бізнесуDoing Business 2018. За його результатами, Україна у загальному рейтингу піднялась на 4 позиції та посіла 76 місце серед 190 країн світу, а за показником «Отримання дозволів на будівництво» — на 105 позицій до 35-го місця, потрапивши у ТОП-40 рейтингу за цим критерієм.

Довідково

Doing Business — один з найпопулярніших рейтингів країн, який готує Світовий банк. Рейтинг характеризує стан інвестиційного клімату держави.

Рейтинг Світового банку Doing Businessце результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на базі 10 індикаторів в 189 країнах. Компоненти рейтингу оцінюють нормативні акти, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, та їх фактичне використання на практиці.

Задля покращення бізнес-клімату в Україні та підвищення позицій України у рейтингу Doing Business Мінекономрозвитку спільно з Офісом ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office) розробило дорожню карту, що складається з 43 пунктів. Дорожня карта затверджена Розпорядженням КМУ 1406 від 16 грудня 2015 року.

версія для друку