українська російська англійська
Уряд ухвалив Стратегію розвитку системи МВС до 2020 року
15.11.2017 | 12:46
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Сьогодні, 15 жовтня, на засіданні Кабінету Міністрів презентували Стратегію розвитку МВС України до 2020 року.

Протягом півроку представники МВС разом із зарубіжними експертами та активною громадою працювали над текстом нового документа. Стратегія пройшла процес відкритого публічного обговорення. Жителі всіх регіонів України мали можливість внести свої пропозиції щодо подальшого процесу реформування системи МВС.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що значна частина положень, які були закладені в документі від 2014 року, вже виконана.

«Ми разом з Консультативною місією ЄС визначили наші наступні цілі. Стратегія 2020 – логічне продовження розпочатих змін. Визначені напрямки будуть сприяти підвищенню ролі правоохоронних органів у суспільстві, зміцненню контактів із населенням, втіленню нових підходів та поглядів на нашу роботу з пріоритетами на сервісні функції», - сказав Арсен Аваков.

Заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук зазначила, що за короткий час, а саме з 2014 року, МВС вдалося розмежувати функції політичного управління та професійної діяльності. Створили абсолютно новий центральний орган виконавчої влади - Національна поліція та сформували Національну гвардію.

«У жовтні за результатами соціологічного дослідження, проведеного міжнародними та національними інститутами соціології, найбільшу довіру громадян серед інститутів держави та суспільства отримали: Національна гвардія (52,6 %), Державна служба з надзвичайних ситуацій (50,5 %), Державна прикордонна служба (46,4%), добровольчі батальйони (43,9 %), Національна поліція в цілому (39,3 %) та Патрульна поліція зокрема (40,9%)», - сказала Тетяна Ковальчук.

Заступник Міністра підкреслила, що запит на зміни в суспільстві надзвичайно високий, тому нова Стратегія це логічне продовження перетворень, які почалися в системі МВС.

У тексті Стратегії визначені нові пріоритети подальшої роботи: створення безпечного середовища для життєдіяльності кожної людини і громадянина, підтримання публічної безпеки та порядку, протидія злочинності, дотримання прав людини, інтегроване управління кордонами, якість і доступність послуг, ефективне врядування, прозорість і підзвітність та розвиток кадрового потенціалу та соціальний захист працівників.

«Кожен громадянин України повинен знати, що йому прийдуть на допомогу, що він отримає якісний державний сервіс. Крім того, працівники системи МВС також повинні бути впевнені в завтрашньому дні, особливу увагу ми приділяємо саме підготовці кадрів та сучасній системі мотивації», - сказала Тетяна Ковальчук.

Заступник Міністра сказала, що найближчим часом буде створена єдина служба екстреної допомоги «112», реформована поліція превентивної діяльності та запроваджено інститут кримінальних проступків, щоб ефективно протидіяти злочинності.

Значна увага приділяється в новій Стратегії дотриманню прав людини органами системи МВС.

«У питаннях забезпечення прав людини ми плануємо адаптувати відомчі нормативно-правові акти до законодавства Євросоюзу, удосконалити нормативно-правове регулювання підстав і порядку застосування фізичної сили, спеціальних засобів і вогнепальної зброї, а також розвивати систему захисту прав людей з особливими потребами», - зауважила заступник Міністра.

Тетяна Ковальчук зазначила, що для реалізації нової Стратегії працівники системи МВС кожного дня у роботі будуть застосовувати підходи служіння суспільству, підзвітність, демократичний цивільний контроль та інформатизацію діяльності.

 

Презентація «Стратегії розвитку МВС України до 2020 р.» за посиланням:

https://www.slideshare.net/slideshow/embed_code/key/5bOmluyN5EJeg0

Відеоінформація

 

версія для друку