українська російська англійська
Уряд зробив черговий крок на шляху до забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування знизивши ризик їх потрапляння в інтернатні заклади
15.11.2017 | 14:23
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні, 15 листопада, своїм рішенням затвердив порядок та умови надання у 2017 році субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації. Варто зазначити, що після внесення змін до держбюджету 13 липня 2017 року за бюджетною програмою КПКВК 2511180 Мінсоцполітики передбачено видатки в загальному обсязі 277 726, 7 тис. гривень.

Дане урядове рішення сприятиме зменшенню ризиків потрапляння дітей в інтернатні заклади, а натомість допоможе влаштуванню їх до дитячих будинків сімейного типу, малих групових будинків. Відтак діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, у віці від 12 років, отримують більше можливостей зростати і виховуватися в умовах наближених до сімейних, а після досягнення повноліття отримувати соціальну підтримку.

На сьогодні в закладах інституційного догляду перебуває 6 324 дитини, переважно це діти у віці від 12 років із великих родинних груп.

Ситуація щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа залишається критичною. Саме ця категорія дітей та осіб на сьогодні є незахищеною.

Станом на 1 січня 2017 року 26 671 дитина перебувала на квартирному обліку як така, що потребує поліпшення житлових умов.

Постановою Кабінету Міністрів України визначено головного розпорядника субвенції, умови її надання, орган, який прийматиме рішення стосовно визначення напрямів та об’єктів, на які спрямовуватимуться кошти, перелік необхідних документів.

Реалізація цього нормативно-правового акта дасть змогу придбати 76 і побудувати 7 дитячих будинків сімейного типу, у які буде влаштовано 600 дітей, а також придбати для 555 дітей 328 житлових приміщень соціального призначення.

 

версія для друку