українська російська англійська
Володимир Гройсман привітав морських піхотинців із професійним святом
16.11.2017 | 09:02
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні морські піхотинці!

Від імені Уряду та від себе особисто вітаю військовослужбовців морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил з професійним святом – Днем морської піхоти України!

Ще на початку незалежності України стало очевидним, що сучасна держава повинна розвивати особливий рід військ швидкого реагування – морську піхоту. Однак історія української морської піхоти почалася задовго до 1991-го року і своїми коренями сягає давніх часів, насамперед морських походів великих князів київських, а також флотилій Війська Запорізького. Значний інституційний поштовх для формування розгорнутої армійської структури української морської піхоти закладено на початку ХХ століття – в часи Гетьманату Павла Скоропадського та Директорії Української Народної Республіки (1919 рік). Уже в ті буремні часи українські морські піхотинці боронили південні широти нашої держави і відзначилися в багатьох боях.

Сьогодні бойові підрозділи морської піхоти також боронять територіальну цілісність і державний суверенітет України від зовнішньої агресії, вони з гідністю несуть службу, виконують професійний обов’язок і підтверджують свій знаменитий клич – “Вірний завжди!”

Бажаю нашим морським піхотинцям міцного здоров’я, професійного зростання, добробуту, а головне – миру в нашій країні!

 

З повагою

 

Прем’єр-міністр України                                                   Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку