українська російська англійська
Немає сенсу тягнути ухвалення проекту Держбюджету "під ялинку", - Прем'єр-міністр
16.11.2017 | 13:29
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Обговорення та  остаточне ухвалення проекту Державного бюджету на 2018 рік може і повинно відбутися на початку грудня – під час грудневого пленарного тижня роботи Верховної Ради України. Про це в ефірі телеканалу 112.UA сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він подякував парламентарям за ухвалення проекту Держбюджету в першому читанні. «Але зараз немає чого тягнути з прийняттям бюджету «під ялинку». Треба, і є всі можливості, ухвалити Держбюджет на першому пленарному тижні грудня. Ми маємо повертатися до нормального ритму життя держави – прогнозованість, передбачуваність і вчасність ухвалення рішень, - сказав Володимир Гройсман.  - Ми обєднаємося, і всі разом – Президент, Парламент, Уряд – приймемо рішення».

 

 Довідково

Верховна Рада України 14 листопада підтримала в першому читанні запропонований Урядом проект Державного бюджету на 2018 рік, розроблений у рамках трирічного бюджетного планування, з урахуванням рекомендацій міжнародних фінансових організацій, і заснований на показнику дефіциту в 2,4% ВВП, з прогнозним рівнем інфляції 7% та зростанням економіки 3%. «За» відповідне рішення проголосували 260 народних депутатів. Так само у першому читанні парламентарі підтримали зміни до Бюджетного та Податкового кодексів.

Коментуючи хід бюджетного процесу, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що бюджет є бюджетом економічного розвитку, який повністю враховує інтереси децентралізації та орієнтири економічного зростання.

Проект Держбюджету був поданий Кабінетом Міністрів згідно з вимогами Бюджетного кодексу 15 вересня і з Парламенту для доопрацювання не відкликався. Документ передбачає суттєве збільшення фінансування потреб безпеки та оборони, запровадження низки програм підтримки реального сектору – передусім аграрної сфери та дорожнього будівництва, а також спрямований на підвищення соціальних стандартів шляхом збільшення асигнувань на систему охорони здоров’я та освіти. Як очікується, доходи бюджету зростуть на 15% порівняно з поточним роком – до понад 1 трлн грн виключно за рахунок економічного зростання, а не збільшення податкового навантаження. Зростання мінімальної зарплати становитиме 16% - до 3723 грн.  Як підкреслював Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, наступний 2018 рік має стати роком успіху України. І запропонований Урядом проект Державного бюджету сприятиме досягненню цієї мети. 

 

 

 

версія для друку