українська російська англійська
В Одесі обговорили питання розробки стратегії відродження національного флоту
18.11.2017 | 12:50
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

В Одесі представники Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України спільно з іноземними фахівцями провели семінар з питань розробки стратегії відродження національного флоту.

«Відповідно до рішення командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Ігоря Воронченка, ми розробляємо Стратегію ВМС ЗС України на довготривалу перспективу, – зазначив заступник начальника штабу Командування ВМС ЗС України з євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко. – У цьому нам допомагають представники Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швеції, Норвегії та Морського Командування НАТО».

За інформацією представника Командування ВМС України, дана стратегія розробляється із залученням спеціалістів багатьох науково-дослідницьких інститутів та неурядових організацій, які займаються вивченням стратегії та військово-морської індустрії. Основними напрямками роботи є трансформація системи управління ВМС, яка відповідає підходам і стандартам НАТО, відновлення бойового потенціалу флоту, системи спостереження за надводною обстановкою та інфраструктури базування на Чорному і Азовському морях.

«На даний час проведено першу робочу зустріч, в ході якої опрацьовано план-графік відпрацювання зазначеної стратегії та обговорено питання основної методології, яка розкриває, що саме обговорюється на кожному кроці», – зазначив капітан 1 рангу Андрій Риженко. Як додав він, у 2018 році планується кілька подібних робочих зустрічей та семінарів, після чого планується завершити побудову Стратегії.

Для учасників семінару також проведено ознайомчу екскурсію на малі броньовані артилерійські катери ВМС ЗС України.

 

версія для друку